Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam dlaczego nagłośniej szczekają osoby które nie mają ani prawka, ani karty rowerowej a jedynie bilet PKS/MZK/PKP w sprawie wyższych mandatów i tak się z tego cieszą? Przemowie w waszym języku, jakbyście się czuli jakbyście dostali mandat 1500 zł do 5000 zł za brak biletu albo wy rowerzyści mandat również 1500-5000 zł za przejazd rowerem przez przejście zamiast zejść z rowera i go przeprowadzenia. Albo wy wielce zabiegani co przebiegacie na czerwonym świetle na przejściu dla pieszych. Wam to już się nie należy 5000 zł kary? Dlaczego? Można tylko ruchać na kasę kierowców? Zrozumcie w końcu, KARY SA NIEPROPORCJONALNE DO WYKROCZENIA. Nie mówię o sytuacji typu przejeżdżanie przez zamknięte zapory, bo to już zwyczajna recydywa, a o zwykłych wykroczeniach.
#polska #mandaty #policja #prawojazdy #polskiedrogi #kierowcy
  • 16
osoby które nie mają ani prawka, ani karty rowerowej a jedynie bilet PKS/MZK/PKP


@lubiep: kurde, gdzie jakaś komisja weryfikacyjna, bo widocznie muszę dosłać dokumenty do wglądu

bo to już zwyczajna recydywa


znaczy przejazd przez zapory jest kolejnym odbywaniem kary za to samo lub inne przestępstwo/ wykroczenie?
@lubiep: wytłumacz czemu kiedy jadę przepisowo czuję się na drodze jak bym to ja robił coś złego? Codziennie widzę kilka rzeczy które mogą doprowadzić do tragedii. Bus zaparkowany bezpośrednio za przejściem dla pieszych lub ścieżką rowerową. Codziennie wyprzedzanie na przejściu dla pieszych bez sygnalizacji i tak dalej. Sam jestem kierowcą i uważam, że kara 5000zl to i tak mało w niektórych przypadkach.
@lubiep: no liczyłbym sie z karą i tyle ¯\_(ツ)_/¯ jak jezdzilem 60kmh w zabudowanym to liczylem sie z karą, jak przebiegalem na czerwonym to tez wiedzialem czym to grozi. Idealnym kierowca nie jestem, bo pewnie nikt nie jest i wiem, ze teraz 50 w zabudowanym to bedzie 50, bo wcześniej 100zl mandatu to odpuszczenie kebaba i flaszki do tego, wiec maly wymiar kary xD No i jeżdżąc rowerem bede czul sie
@lubiep: Ja tam jeżdżę zgodnie z przepisami, w życiu mandatu nie dostałem nawet od drogówy. A najwięcej to krzyczą właśnie zjeby na drogach co #!$%@?ą kilkadziesiat km powyzej limitu i łamią wszystkie możliwe przepisy bo „hehe każdemu czasem się zdarzy”
@lubiep: bo Polacy to bezmyślni kierowcy, co roku giną tysiące na drogach, plaga pijanych, brawurowych kierowców a kary są śmiesznie niskie, odpowiedzialność sprawców wypadków śmiertelnych jest iluzoryczna.
@xionze: no przecież o to chodzi, zeby łapać wszystkich łamiących prawo. Po to one jest XD To wedlug Ciebie niech zrobia margines bledu 20kmh i wtedy kazdy bedzie jezdzil 69 i 109kmh.