Wpis z mikrobloga

@Krzysio_misio12 Ja jak zdawałem prawko sześć lat temu to miałem na obu oczach wadę -1 i już było w opór ciężko prowadzić bez okularów. Nie mówię, że bym człowieka na pasach nie zauważył, ale niektóre znaki byłem w stanie rozpoznawać z bardzo małej odległości. Obecnie mam -2.75 na obu i jazda bez okularów w sumie jest praktycznie równa z jazdą w opasce na oczy xD Btw. Mam nadzieję, że Boxdelowi ktoś przemówi
@Aa111123 on powiedział na początku "ja ogólnie noszę okulary", Ale chyba chodziło mu o to, że ma wadę i gdzieś tam jakieś oksy w domu ma, bo po chwili powiedział "ja nie noszę w ogóle okularów" xD
Ja mam podobną dysfunkcje, czyli na jednym oku sporo większą wadę. Ciekawe jest to, że ta wada na jednym oku nie przeszkadza w ogóle w normalnym widzeniu, a dopiero przy przymknięciu drugiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@soronprfbs: Myślę że nie ma co wszystkich pakować do jednego worka. Ja sam pierwszy raz dowiedziałem się że mam wadę wzroku na komisji wojskowej, wyszło że mam -2 na prawym i -1 na lewym + astygmatyzm. Nigdy w życiu nie odczuwałem że gorzej widze z prowadzeniem auta też nie miałem problemu. W końcu ogarnąłem sobie okulary, bo byłem ciekawy czy wtedy odczuje różnice. Początkowo czułem, ale nie wielką więc w nich
@czarek-zak ty tak serio, że subiektywnie można oceniać swoją wadę wzroku i to czy należy jeździć z okularami czy bez nich? To tak jakbyś powiedział, że subiektywnie można ocenić czy po jednym / dwóch piwach można jeździć autem, bo przecież mi nic nie ma, nikogo nie przejadę.
@soronprfbs: Może źle się wyraziłem i dodałem za mało faktów. Wiesz przechodziłem odczytywanie z tabliczki na wielu badaniach czy to do prawka czy na bilansach i zawsze było okej. Na komisji wojskowej i u okulisty nie widziałem dosłownie kilku literek. Miałem wtedy wade -2 i -1, po 1,5 roku wada jest ta sama a ja bez okularów z tabliczki czytam o wiele gorzej. Zapytałem o to okulistę i powiedział mi że
A dodam, że nie tyle może subiektywnie, ale po prostu są ludzie w tym ja którzy z wadą -2 przechodzą test wzroku na prawko bez większych problemów. A są ludzie tym razem ja po 2 latach noszenia okularów, którzy z tą samą wadą nie mają szans przejścia testu wzroku