Wpis z mikrobloga

Używacie Allegro.pl? #help

Wyobraźcie sobie sytuację, że wystawiacie coś na licytację. Wasz przedmiot dla przykładu jest licytowany 30 razy przez 10 kupujących. Osiągacie cenę 500 zł. Kupujący przebijają się do ostatniej minuty a nawet dłużej (każda kolejna licytacja przedłuża czas trwania aukcji na końcu o kolejne 5 minut). Ostatnia osoba, która przebija daje 500 zł, druga w kolejności 499 zł. I teraz po wygraniu licytacji za 500 zł kupujący się odcina i nie odpisuje na wiadomości przez tydzień. Wypadałoby napisać do drugiej osoby, która dała 499 zł, ale co? Nie da się. Nie ma możliwości kontaktu z osobami, która dały 0,002% kwoty mniej. Te osoby też nie otrzymują żadnej informacji, że przedmiot nie został sprzedany.

Dlaczego to ważne?

Spotkałem się z człowiekiem, który po informacji, że nie obniżę mu ceny o 50% (!) będzie mnie "prześladował" i nie pozwoli nic sprzedać. Efekt? Typ na koncie, które ma 100% pozytywów i ma 12 lat zaczął kupować wszystko co się da i licytować pod korek z różnych kont. Po wygranych licytacjach dostawałem automatyczną wiązankę, że sobie zasłużyłem i kilka innych słów. Snajper prześladował mnie przez dobre 3/4 miesiące. Znam przynajmniej kilka podobnych sytuacji, gdzie snajperzy rządają zapłaty np. 50 zł bo będą zakładać nowe konta i licytować wszystko z konta (xD!)

Co na to Allegro?

Przekażemy tę informację do działu X i osoby odpowiedzialne za zmiany na pewno się tym zajmą ! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co na to sprzedający?

Wszyscy z którymi korespondowałem są zgodni, że taka opcja nie spowoduje ŻADNYCH negatywnych skutków a jak widać wielu sytuacjach może być wielką pozytywną zmianą.

Jestem słaby z wykop.pl, jest tu profil allegro, który można oznaczyć? Za każdym plus i komentarz wielkie dzięki Mirki!

#allegro #allegro #zakupy #licytacja #wiedzmin3 #pomocy #polska
  • 64
Coś ty, portale aukcyjne bez licytacji? Raczej wątpię żeby to miało sensowne ugrunowanie w rzeczywistości. Po prostu ktoś kto powinien się zająć tym tematem leci w kulki i bierze pieniądze i nie spełnia swojej roli. Czyli typical dla naszego kraju. Ewentualnie nie chce im się tego robić / nie opłaca bo są inne podatki albo po prostu za mało osób woła. Stąd mój wpis, bo już ja i kilku znajomych mają dość
Allegro niestety ale ostatnio zrobiło się nieopłacalne dla sprzedających, a zwłaszcza tych prywatnych którzy mają jakąś rzecz i chcieli by dać jej nowe życie (ostatnio sprzedałem smartband"a za 1żł - nie mam pretensji do kupującego, bo miał fart i ją b. tanio kupił, ale do allegro, bo zakosiło mi z tego 60gr, a ja musiałem jeszcze zapakować i pójść na pocztę.


@pbyko: to czemu zaczales od 1zl a nie od minimalnej
Dawno przestałem korzystać z allegro...tylko olx...przeważnie ludzie są ufni po rozmowie telefonicznej a jak nie to wtedy proponuję allegro ale muszą dopłacić mi za podatek
Allegro niestety ale ostatnio zrobiło się nieopłacalne dla sprzedających, a zwłaszcza tych prywatnych którzy mają jakąś rzecz i chcieli by dać jej nowe życie (ostatnio sprzedałem smartband"a za 1żł - nie mam pretensji do kupującego, bo miał fart i ją b. tanio kupił, ale do allegro, bo zakosiło mi z tego 60gr, a ja musiałem jeszcze zapakować i pójść na pocztę. Po tym uznałem, że bardziej byłbym zadowolony jakbym napisał karteczkę "To
@szymkov: Wtedy jak masz 5 licytantów zainteresowanych i nawet 5 oszustów, to nadal osoba, która realnie chciała by kupić może to zrobić a oszust nic nie zyskuje. A teraz to oszust kupuje a realni zainteresowani nawet nie wiedzą, że dana rzecz się nie sprzedała.
@czipsy_przyszly: Założenie konta to 2 minuty, sprawdź jeśli mi nie wierzysz. Myślisz, że jak ktoś się uczepi to po jednej blokadzie przestanie? Plus jak to ma rozwiązać problem, bo nie czaje. Mam czekać po 7 dni od skończonej aukcji czy mi ktoś zapłaci i blokować i tak kilkukrotnie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@legalnezwiazkizmaszynami1: kiedyś w ogóle w licytacjach pokazywało nazwę licytujących i ich ocenę wtedy chyba w gwiazdkach bo jak dobrze pamiętam to kiedyś ocena była wyrażana w różnokolorowych gwiazdkach. Można było ręcznie usuwać licytacje od takich którzy zalicytują z np. konta które nigdy nic nie kupiło i zostało założone 3 dni temu

teraz cała licytacja jest anonimowa nawet dla sprzedającego
A wystarczy wprowadzić stare jak świat obowiązkowe wadium, w przypadku braku zapłaty wadium przepada i 50% idzie do sprzedawcy a drugie 50% do Allegro (po to żeby sprzedawca nie podbijał z innego konta). Kwotę wadium można ustawić na dwa sposoby:
1) Kupujący określa kwotę wadium, która stanowi 20% kwoty do jakiej może licytować (w każdej chwili może podwyższyć wadium podczas licytacji).
2) Spędzający ustala wadium, nie mniejsze niż np. 10 zł.

Po