Wpis z mikrobloga

Używacie Allegro.pl? #help

Wyobraźcie sobie sytuację, że wystawiacie coś na licytację. Wasz przedmiot dla przykładu jest licytowany 30 razy przez 10 kupujących. Osiągacie cenę 500 zł. Kupujący przebijają się do ostatniej minuty a nawet dłużej (każda kolejna licytacja przedłuża czas trwania aukcji na końcu o kolejne 5 minut). Ostatnia osoba, która przebija daje 500 zł, druga w kolejności 499 zł. I teraz po wygraniu licytacji za 500 zł kupujący się odcina i nie odpisuje na wiadomości przez tydzień. Wypadałoby napisać do drugiej osoby, która dała 499 zł, ale co? Nie da się. Nie ma możliwości kontaktu z osobami, która dały 0,002% kwoty mniej. Te osoby też nie otrzymują żadnej informacji, że przedmiot nie został sprzedany.

Dlaczego to ważne?

Spotkałem się z człowiekiem, który po informacji, że nie obniżę mu ceny o 50% (!) będzie mnie "prześladował" i nie pozwoli nic sprzedać. Efekt? Typ na koncie, które ma 100% pozytywów i ma 12 lat zaczął kupować wszystko co się da i licytować pod korek z różnych kont. Po wygranych licytacjach dostawałem automatyczną wiązankę, że sobie zasłużyłem i kilka innych słów. Snajper prześladował mnie przez dobre 3/4 miesiące. Znam przynajmniej kilka podobnych sytuacji, gdzie snajperzy rządają zapłaty np. 50 zł bo będą zakładać nowe konta i licytować wszystko z konta (xD!)

Co na to Allegro?

Przekażemy tę informację do działu X i osoby odpowiedzialne za zmiany na pewno się tym zajmą ! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co na to sprzedający?

Wszyscy z którymi korespondowałem są zgodni, że taka opcja nie spowoduje ŻADNYCH negatywnych skutków a jak widać wielu sytuacjach może być wielką pozytywną zmianą.

Jestem słaby z wykop.pl, jest tu profil allegro, który można oznaczyć? Za każdym plus i komentarz wielkie dzięki Mirki!

#allegro #allegro #zakupy #licytacja #wiedzmin3 #pomocy #polska
  • 64
  • Odpowiedz
@legalnezwiazkizmaszynami1: miałem to samo - jakiś gnój się uczepił i kupował wszystko co wystawiałem (prywatne, używane rzeczy) na 'zwykłym' allegro, bez podbijania czasu licytacji, po czym nie płacił. Miał na to 7 dni i musiałem czekać, aż termin minie, wystawiałem ponownie, i historia się ponawiała. Allegro co prawda zablokowało jedno jego konto, ale niewiele to zmieniło. W końcu mu się znudziło, ale krwi trochę napsuł.
  • Odpowiedz
Wszyscy z którymi korespondowałem są zgodni, że taka opcja nie spowoduje ŻADNYCH negatywnych skutków


@legalnezwiazkizmaszynami1: Wszyscy z którymi korespondowałeś to niezbyt mądre osobniki. Taka opcja umożliwia sztuczne podbijanie ceny przez sprzedającego i jego zaprzyjaźnione konta, a to jest ultra niekorzystne dla kupujących.
  • Odpowiedz
miałem to samo - jakiś gnój się uczepił i kupował wszystko co wystawiałem (prywatne, używane rzeczy) na 'zwykłym' allegro, bez podbijania czasu licytacji, po czym nie płacił. Miał na to 7 dni i musiałem czekać, aż termin minie, wystawiałem ponownie, i historia się ponawiała. Allegro co prawda zablokowało jedno jego konto, ale niewiele to zmieniło. W końcu mu się znudziło, ale krwi trochę napsuł.


@szymkov: Trzeba bylo wystawic 2 przedmioty. JEden
  • Odpowiedz
Co spowoduje - samopodbijanie ceny przez sprzedającego. Sprzedający wystawia coś za 1zł, po czym z drugiego konta daje cenę z dupy, np 1000zł - ludzie licytują, ale cena zaoferowana przez klona sprzedającego jest wyższa, nie mają więc szans na wygranie licytacji a jednocześnie niejednokrotnie podjarani licytują wyżej niż by chcieli.


@pacuja:

na allegrolokalnie, bo zapewne o tym pisze OP (skoro podbicie oferty powoduje wydluzenie czasu aukcji, to nie jest to zwykle
  • Odpowiedz
Używacie Allegro.pl? #help

Wyobraźcie sobie sytuację, że wystawiacie coś na licytację. Wasz przedmiot dla przykładu jest licytowany 30 razy przez 10 kupujących. Osiągacie cenę 500 zł. Kupujący przebijają się do ostatniej minuty a nawet dłużej (każda kolejna licytacja przedłuża czas trwania aukcji na końcu o kolejne 5 minut).


@legalnezwiazkizmaszynami1:

na allegro nie ma przedluzania aukcji po podbiciu. Licytacja trwa do XX:YY:ZZ i KONIEC. pol sekundy wczesniej ktos zalicytuje - to wygra,
  • Odpowiedz
nie, kupował wszystko co wystawiałem, więc nikt inny nie miałby szansy nawet ;-)


@szymkov: @Limonene: Chodzi o jedna aukcje z 2 przedmiotami. Jak tego nie zauwazy to sprzedasz. Dziala to tak ze jak najwyzsza oferta bedzie 500 a druga najwyzsza 499 to sprzedajesz za 499 oba przedmioty. JEden kupuje ten oszust a drugi zwykly mirek.
Jak oszust sie polapie to zalicytuje z 2 kont.
  • Odpowiedz
ostatnio sprzedałem procesor jakiemuś typowi carolus na allegro lokalnie. Typ się nie odzywał więc wystawiłęm nowa aukcje i poszło w inne ręce. teraz typ mi wysyła jakieś pisemka i straszy odszkodowaniem za poniesione straty. Ogólnie patologia. Nie polecam https://carolus.pl/
  • Odpowiedz
Ostatnia osoba, która przebija daje 500 zł, druga w kolejności 499 zł. I teraz po wygraniu licytacji za 500 zł kupujący się odcina i nie odpisuje na wiadomości przez tydzień. Wypadałoby napisać do drugiej osoby, która dała 499 zł, ale co? Nie da się. Nie ma możliwości kontaktu z osobami, która dały 0,002% kwoty mniej. Te osoby też nie otrzymują żadnej informacji, że przedmiot nie został sprzedany.


@legalnezwiazkizmaszynami1:

i co to
  • Odpowiedz
on patrzył na wszystkie wystawione przez użytkownika i czyścił do zera, to na bank by nie przeszło ;-)


@szymkov: nie no, jakbyś faktycznie miał dwa przedmioty na jednej aukcji to by przeszło
  • Odpowiedz
To by z 2 kont spokojnie kupił, chyba że nie rozumiem dobrze zamysłu tego planu


@szymkov:

op mysli, ze jest najmadrzejszy, a nie potrafi przewidizec tego, ze kupujacy ktory chce mu zaszkodzic, przeciez tez bedzie znac regulamin i tez moze kupic z 2 kont :)))

I caly misterny plan w #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz