Wpis z mikrobloga

Używacie Allegro.pl? #help

Wyobraźcie sobie sytuację, że wystawiacie coś na licytację. Wasz przedmiot dla przykładu jest licytowany 30 razy przez 10 kupujących. Osiągacie cenę 500 zł. Kupujący przebijają się do ostatniej minuty a nawet dłużej (każda kolejna licytacja przedłuża czas trwania aukcji na końcu o kolejne 5 minut). Ostatnia osoba, która przebija daje 500 zł, druga w kolejności 499 zł. I teraz po wygraniu licytacji za 500 zł kupujący się odcina i nie odpisuje na wiadomości przez tydzień. Wypadałoby napisać do drugiej osoby, która dała 499 zł, ale co? Nie da się. Nie ma możliwości kontaktu z osobami, która dały 0,002% kwoty mniej. Te osoby też nie otrzymują żadnej informacji, że przedmiot nie został sprzedany.

Dlaczego to ważne?

Spotkałem się z człowiekiem, który po informacji, że nie obniżę mu ceny o 50% (!) będzie mnie "prześladował" i nie pozwoli nic sprzedać. Efekt? Typ na koncie, które ma 100% pozytywów i ma 12 lat zaczął kupować wszystko co się da i licytować pod korek z różnych kont. Po wygranych licytacjach dostawałem automatyczną wiązankę, że sobie zasłużyłem i kilka innych słów. Snajper prześladował mnie przez dobre 3/4 miesiące. Znam przynajmniej kilka podobnych sytuacji, gdzie snajperzy rządają zapłaty np. 50 zł bo będą zakładać nowe konta i licytować wszystko z konta (xD!)

Co na to Allegro?

Przekażemy tę informację do działu X i osoby odpowiedzialne za zmiany na pewno się tym zajmą ! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co na to sprzedający?

Wszyscy z którymi korespondowałem są zgodni, że taka opcja nie spowoduje ŻADNYCH negatywnych skutków a jak widać wielu sytuacjach może być wielką pozytywną zmianą.

Jestem słaby z wykop.pl, jest tu profil allegro, który można oznaczyć? Za każdym plus i komentarz wielkie dzięki Mirki!

#allegro #allegro #zakupy #licytacja #wiedzmin3 #pomocy #polska
  • 64
  • Odpowiedz
@asdfghjkl: Tylko, że tutaj jest też ich interes, bo jak sprzedadzą coś 1 zł taniej czy te 1-5% to mają pewną kasę w kieszeni za prowizję. A temat jest zamiatany przez lata i nigdy nie dostałem jakichkolwiek sensownych informacji na ten temat :/
  • Odpowiedz
@legalnezwiazkizmaszynami1: biznes nie zawsze sie kieruje logika i chłopskim rozumem. Być może ich celem jest znichęcenie do używania tej funkcjonalności, żeby ją zabić za czas jakiś? Najpewniej przychody z aukcji stanowia obecnie niewielki procent w skali całości a generują dużo kosztów związanych z obsługą. Nie sądze, żeby tam rzeczy działy się bez powodu. To nie allegro sprzed 20 lat i kilku gości ogarniajacych całość. Mają ludzi i pieniądze na co tylko
  • Odpowiedz
@asdfghjkl: Coś ty, portale aukcyjne bez licytacji? Raczej wątpię żeby to miało sensowne ugrunowanie w rzeczywistości. Po prostu ktoś kto powinien się zająć tym tematem leci w kulki i bierze pieniądze i nie spełnia swojej roli. Czyli typical dla naszego kraju. Ewentualnie nie chce im się tego robić / nie opłaca bo są inne podatki albo po prostu za mało osób woła. Stąd mój wpis, bo już ja i kilku znajomych
  • Odpowiedz
Coś ty, portale aukcyjne bez licytacji?


@legalnezwiazkizmaszynami1: allegro juz dawno nie jest portalem aukcyjnym stricte. Dowodem na to jest choćby to, że aukcja nie jest domyślnym sposobem sprzedaży czegokolwiek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wszystko tam od lat skrojone jest pod obsługe przedsiebiorców po stronie sprzedających a nie mireczków sprzedających okazyjnie graty
  • Odpowiedz
Allegro podkłada z miesiąca na miesiąc kłody pod nogi sprzedającym pod pretekstem zwiększania funkcjonalności serwisu/ Do allegro trzeba mieć powoli osobnego człowieka, żeby to śledzić i ogarniać. Mam cały czas wrażenie, że wsparcie w postaci promowania ogłoszeń jest dla picu i nie poprawia widoczności ogłoszeń, no chyba, że włączyć się mega drogie promowanie. Allegro przyciąga Januszy i cwaniaków. Marże są tak wysokiej, że sprzedaż jest na granicy opłacalności, a ryzyko jest zawsze
  • Odpowiedz
ŻADNYCH negatywnych skutków


@legalnezwiazkizmaszynami1: Oczywiście że spowoduje, widać kolega od niedawna na allegro, ja jestem od początku i wszystkie te tematy były już przerabiane.
Co spowoduje - samopodbijanie ceny przez sprzedającego. Sprzedający wystawia coś za 1zł, po czym z drugiego konta daje cenę z dupy, np 1000zł - ludzie licytują, ale cena zaoferowana przez klona sprzedającego jest wyższa, nie mają więc szans na wygranie licytacji a jednocześnie niejednokrotnie podjarani licytują wyżej
pacuja - > ŻADNYCH negatywnych skutków

@legalnezwiazkizmaszynami1: Oczywiście że s...

źródło: comment_1629234245rB2h3z84wTaQIXvHXU5JOY.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Allegro niestety ale ostatnio zrobiło się nieopłacalne dla sprzedających, a zwłaszcza tych prywatnych którzy mają jakąś rzecz i chcieli by dać jej nowe życie (ostatnio sprzedałem smartband"a za 1żł - nie mam pretensji do kupującego, bo miał fart i ją b. tanio kupił, ale do allegro, bo zakosiło mi z tego 60gr, a ja musiałem jeszcze zapakować i pójść na pocztę. Po tym uznałem, że bardziej byłbym zadowolony jakbym napisał karteczkę "To
  • Odpowiedz
@pacuja: Ja jestem na allegro ponad 14 lat i na początku jak coś zostało sprzedane wszystkie 3 strony były zadowolone, a teraz allegro zabiera dużą część w postaci prowizji, a sprzedający musi się zadowolić resztkami. "Ostatnia osoba, która przebija daje 500 zł, druga w kolejności 499 zł" - a co najgorsze w takim przypadku allegro zarąbie prowizję od tych 500 (bo raczej rzadko uznaje w takich przypadkach reklamacje), a Ty jesteś
  • Odpowiedz
Co na to Allegro?

Przekażemy tę informację do działu X i osoby odpowiedzialne za zmiany na pewno się tym zajmą ! ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@legalnezwiazkizmaszynami1: oni się pewnie cieszą z takich akcji, bo przecież chcą dobić aukcje - Allegro to ma być sklep, a nie jakieś aukcje...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dla okazjonalnych sprzedawców lepiej wypada olx.
Miałem podejście do allegro. I moje ogłoszenia przez miesiąc miały mniej wyświetleń niż w dobę na olx.
Nie wspominając już, że na olx sprzęt schodził w ciągu 20 min do godziny od wystawienia ogłoszenia :)
  • Odpowiedz