Wpis z mikrobloga

Siema mirki,
odkrylem ostatnio moje lego z dziecinstwa, ktorych nie widzialem 20 lat. Okazuje sie budowanie to dalej frajda, mojej rozowej tez sie spodobalo. Zwlaszcza lego technic, wolimy robic bardziej skomplikowane rzeczy. Jednak cena tych przyprawia o zawrot glowy. Sa jakies fajne podrobki lego, z aliexpress, czy gdziekolwiek, ktore nie odbiegaja jakoscia a sa rownie dobre?

#lego #legotechnic
  • 14
@BooBoo: Chinczyki nie odbiegają jakością wcale, tyle ze nie maja logowanych klocków. Jeśli ma to potem stać na polce to różnic nie ma żadnych, poza tym, ze kosztuje 60% taniej.
Z drugiej strony ‚lego to lego’ i teoretycznie możesz odsprzedać kiedyś. Jeśli chcecie się tylko pobawić i odstawić fajny model do ozdoby na polke to decyzja jest prosta.
Trochę tez tu wyolbrzymiają cenę odsprzedania zestawow lego, bo cenę to trzymają te
@Majsterigor: a ja wiem, aż tak nie kupuję cobi by wiedzieć z którego roku. Jakby to było lego to bym ci powiedział.
mitsubishi A6M2 Zero
junkers ju 87g
F/A - 18E super hornet limited edition
@Qullion Wiesz, Cobi jest bardzo szanowane i ma taką samą jakość jak Lego (o ile nie lepszą) i same nadruki. Sam zbieram tylko Cobi ale żeby nie było, jakość Cobi jest dobra od jakiś 8 lat bo przed 2013, tak jak piszesz jakość nie była najlepsza.
@Majsterigor: w 2019 kupiłem a6m2 i powiem ci, że jest słabo z jakością, widać po szczelinach między elementami, z jednej strony jest z drugiej nie ma. Krawędzie są jakieś takie bardziej ostre.
Ogólnie jest spoko, ale nie widzę sensu kupowania ich zestawów w większej ilości, jak już to będzie to f-14, p-51d, au-1. Trzymają się jednej tematyki i to też mnie nie kręci. Polityka firmy jest jakaś dziwna, nie wiadomo kiedy