Wpis z mikrobloga

Właściciel chce mnie wyrzucić z wynajmowanego pokoju bez powodu i bez wypowiedzenia.
Dostałem smsa, że mogę mieszkać do końca września, bo dwóch lokatorów się wyprowadza właśnie na koniec września i ona ma ciężko znaleźć pojedyncze osoby na ich miejsce, a znalazła całą trójkę chętną na całe mieszkanie. I dlatego właśnie chce mnie się pozbyć.

Umowa jest do końca kwietnia 2022r. Na umowie mam zapis, że ja-najemca nie mam możliwości wcześniejszego wypowiedzenia umowy. Natomiast wynajmujący może mnie wyrzucić tylko jeśli nie płacę czynszu/rachunków, niszczę urządzenia itp.

Jestem również zameldowany na pobyt czasowy do końca trwania umowy.

Nie ma zapisu o możliwości czy niemożliwości wcześniejszego wypowiedzenia umowy przez wynajmującego.

Czy właściciel może mnie wyrzucić tak o, bez żadnego wypowiedzenia? Smsem?

#wynajem #pytanie #pytaniedoeksperta #prawo
  • 14
@fegwegw: Niby jakim prawem? Jeśli byłoby tak łatwo, to w PL nie byłoby tylu spraw o dzikich lokatorów, którzy nie chcą się wynieść, a nie płacą. Tak naprawdę wszystkie zapisy w umowach są nic niewarte, jeśli są niezgodne z ustawą o ochronie lokatorów. Nawet jeśli właściciel wyrzuciłby OPa siłą, ten może dzwonić po policję i będzie miał prawo wrócić do mieszkania. I co ciekawe, nawet jeśli przestałby płacić czynsz, a nie