Wpis z mikrobloga

Czy my jako ludzkość rzeczywiście rozwijamy się? Czy może cofamy?

@PiccoloGrande: cofamy, kiedyś ludzie budowali piramidy itd. a teraz?


A teraz budujemy wieżowce, latamy w kosmos, obserwujemy gwiazdy oddalone o miliardy lat świetlnych, badamy świat w skali subatomowej, zderzamy cząstki w LHC i oczywiście mamy internet. Faktycznie piramidy brzmią przy tym imponująco...
  • Odpowiedz
Piramidy budowali niewolnicy z biczem nad plecach, ale kiedys to byly czasy...


@Ferocio: ee tego nie wiesz bo nie widziałeś, pewnie kiedyś to niewolników ich pan ubierał i karmił a teraz niewolnik sam się ma ubrać i nakarmić i ładnie grzecznie do pracy w korporacji dla pana iść
  • Odpowiedz
@PiccoloGrande: Kobiety w sukienkach jako miara rozwoju cywilizacji?

Ja mam inne kryteria
1. demografia (Egipt)t
2. pkb per capita (Europa)
3. poziom suwerenności polityki państwa (Chiny)
4. strategiczne inwestycje (Niemcy)
5. armia z potencjałem odstraszania (Izrael)
6. obywatele jako decydenci losów swojego państwa (Szwajcaria)
  • Odpowiedz
albo Iran w latach siedemdziesiątych...


@elf_pszeniczny: @PiccoloGrande: Persja to było państwo autorytarne w którym obywatele żyli gorzej niż zwierzęta amerykańskich i brytyjskich doradców wojskowych i pracowników koncernów, którzy zarabiali grube dolary, nie mówiąc o zabijaniu przeciwników politycznych. Zawsze system musi być w jakiś sposób wadliwy od środka, żeby wybuchła tak wielka rewolucja. Ten rząd afgański też nie był wcale lepszy, stąd armia nie chciała bronić złodziei i przestępców, którzy uciekli
  • Odpowiedz
@PiccoloGrande: Znowu ten słynny obrazek jak to kiedyś w Afganistanie kobiety miały dobrze... a teraz to Panie?! Szkoda gadać. Ten wpis to po prostu cherry picking w klasycznym wydaniu oraz brak znajomości regionu wraz jego przeszłością.
  • Odpowiedz