Wpis z mikrobloga

Nie śledzę na bierząco, ale czy lot tego samolotu moze mieć coś wspólnego z afganistanem i ewentualna ewakuacją? Czy raczej standardowy lot. Rozumiem ewentaualną przerwę na tankowanie w Turcji i lot do Afganistanu, bo chyba polskie samoloty nie mają takiego zasięgu na bezpośredni lot do afganistanu, zgadza się? https://www.flightradar24.com/PLF032/28cd93ea
#flightradar24
#afganistan
źródło: comment_1629120366Dhc0SFoj5AwvGayjH8a6k2.jpg
  • 10
I wy tak tutaj żyjecie? Siedzicie i śledzicie radary? A wiecie że jeśli wojsko nie chciałoby byście wiedzieli o tych lotach to byście o nich nie wiedzieli? Nic nie odkryjecie, można się rozejść ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@OscarHolmes: Samoloty które to zrobią na strzała masz. Problemem jest potem wystartowanie z Kabulu jak i samo tankowanie przez co musisz planować tak lot aby starczyło jeszcze paliwa na powrót na jakieś "cywilizowane" lotnisko.

Zobacz, że ameryka obecnie lata głównie praktycznie tylko C17 które ma dosyć wysoko silniki i nawet jak ludzie biegają dookoła samolotu to nic się nie stanie. No i dodatkowo tankują w powietrzu.
@epll: już jest potwierdzenie, że rzeczywiście wysyłamy tam jeden samolot. może case; jak trzeba będzie to pewnie dogadaja się z kimś, zrobią stopa blisko w jakiejś bazie i podtankują na powrót.