Wpis z mikrobloga

@nobody_here: Jeśli zjesz jak się przypomni to tez jest OK, pod warunkiem, że wtedy zjesz więcej. Są różne formy suplementacji Jedni własnie jedza codziennie duże dawki. Inni co 2-3 dni, bardzo duże. Wit D sie utrzymuje i kumuluje jeśli ma z czego. Natomiast gdybyś chciał naprawde podniesc poziom, to musialbys w miare regularnie ja jeśc w identycznych dawkach i sie przebadac za 3 miesiące. Wtedy wiedziałbys czy dawka co jesz, ma
@nobody_here: Nie zirytuj się ale solcidol ma 16k UI więc wzięcie tego raz w miesiącu..... Nic nie da. Przy takim niedoborze jak ty masz (ja miałem 19 wynik jak zaczynałem przygodę z wit D), to powinieneś brać taki solcidol co 2 dni. Jeśli boisz się supli diety, są leki zawierające 4k UI dostępne bez recepty. Zaczalbym na twoim miejscu od 4kUI właśnie lekiem co ma 4k UI i przyjmował codziennie albo
To jest każdego indywidualna sprawa aby dobrac dawke bo nikt z nas nie jest robotem :) Jedni muszą mniej a inni więcej. Szwagierka 4 latkowi daje dziennie 4k. Jego poziom wit D to 95. Dziecko latwiej przyswaja. Im człowiek starszy tym gorzej. Ja biorę suplement diety Dr Jacobs. Najbardziej sprawdzony i polecany suplement w kroplekach. 1 kropla to 2k UI. Mając poziom 18 jednostek we krwii... to nie da się przedawkować a
@nobody_here: w sumie to już wielokrotnie tu rozmawiałem o witaminie D, wstawialem zdjęcia i wyniki i dawki itd ale to ginie po czasie i nie ma kogo wołać więc może osoby zainteresowane niech obserwują tag #witaminad3. Narazie zero obserwujących ale z poprzednich dyskusji wiem że wiele osób interesuje się tym tematem.

Dołącz się do obserwowanych i jak ja wstawię albo ty wstawisz jakieś info w tym temacie to otaguj to