Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
Wczoraj mielismy długa dyskusje na strimie odnośnie obecności narkotyków w grze. I tak jak mówiłem - w grze występują narkomani jednak nie ma bezpośrednich scen zażycia narkotyków, poza ta jedną jedyną z dumdumem w misji allfoods. A i tak wygląda bardziej jak sztachniecie się jointem niż ciężki narkotyk.

Odnoszę wrażenie, że gra miała być agresywniejsza w tej kwestii, w grze znajdują się pozostałości po samych narkotykach, w ukradzionym kodzie odkryto flagi cenzurujace te treści. Dla mnie najważniejszym wyznacznikiem są reklamy na banerach/tv - były one wcześniej robione i chyba nie było czasu ich zmieniać/cenzurować. Jest ich kilka którego sugerują użycie ciężkich narkotyków w świecie gry. Tak jak ta poniżej.

W mojej ocenie przed samą premiera grę ocenzurowano w tej kwestii. Szkoda, bo nie lubię gdy się ingeruje w wolność artystyczna twórców. To gra dla dorosłych ludzi, dziejąca się w brutalnym i twardym świecie. Jednak nigdy może zobaczymy w grze użycia twardych czy miękkich narkotyków.

#cyberpunk2077 #gruparatowaniatagu
źródło: comment_1629044002bETzYu1e3BaOj4XxD3te2H.jpg
  • 3
@pablo397 Brak rozbudowanego systemu używek to było lekkie rozczarowanie. Liczyłem na podobny system jak w wiedzminie, że mielibyśmy toksyczność i mogli zarzuć określoną liczbę środków. A środki powinny być zróżnicowane.
W połączeniu z wszczepami mogło by to byś fajne połączenia np. Wszczep z pompą który by nam podawał określony środek.
Ci prawda w opisie niektórych wszczepów w grze mamy info, że są to pompy o ile pamiętam. Ale nie o to mi