Wpis z mikrobloga

Ludzie, którzy się temu sprzeciwiają "kolaborują z okupantem", serio? Kobiety uczące w szkołach też?


@Andreth: Formalnie z perspektywy przeciętnego Afgańczyka-tak, #!$%@?ąc już od tego jak złe są rządy talibów. Może gdyby rząd afgański był lepszy, nie dopuszczał się korupcji i bezprawia potrafiliby się im przeciwstawić, ale nie był to dobry rząd, którego służby rozsypały się w proch w kilka dni, bo nikt nie chciał za ich ginąć.
@robert5502: To w jaki sposob Amerykanie opuszczaja Afganistan, wola o pomste do nieba.
Zostawili tam swoich wspolpracownikow i sojusznikow na pewna smierc.
W dodatku zostawili tez mase sprzetu, zupelnie za darmo dozbrajajac Talibow.
Wyglada to tak, jakby im zalezalo na tym, by Taliban szybko opanowal caly Afganistan, zrobil tam panstwo islamskie i sciagnal do siebie resztki Isis.

Mysle, ze to jest celowe dzialanie USA. Pewnie chca wyhodowac sobie kolejnego wroga na
Formalnie z perspektywy przeciętnego Afgańczyka-tak, #!$%@?ąc już od tego jak złe są rządy talibów.


@djtartini1: "Przeciętny Afgańczyk" jest kobietą i nie wydaje mi się, by marzył o statusie bydła domowego. Afganistan to 38 milionów ludzi i 57 różnych nacji. Talibowie to zaledwie garstka (wywodząca się głównie z jednej z nich i mocno powiązana z Pakistanem).

Może gdyby rząd afgański był lepszy, nie dopuszczał się korupcji i bezprawia


Nie wydaje mi się,
Nie wydaje mi się, by był jakoś wyraźnie gorszy niż okoliczne. Odznaczał się jednakowoż tym, że nie mordował i nie gwałcił dzieci. Jak dla mnie, spora przewaga nad talibami.


@Andreth: Nie jest to tak oczywiste, rząd afgański był jednym z bardziej skorumpowanych na świecie i ginęły pieniądze od Amerykanów na wojsko i policję- dlatego służby złożyły się jak domek z kart. Zaś poza Kabulem rządzili brutalni lokalni watażkowie i policja, która
@mechaniczny_pomidor: A kim są talibowie? O


@Andreth: i to jest bardzo trafne pytanie. To jest zbieranina ochotników z całego islamskiego świata o czym się zapomina niestety. Tak, jest tam wielu Afgańczyków, ale nie tylko, no i finansowanie to nie tylko handel heroiną, ale i strumień pieniędzy od bogatych szejków (co jest bardzo głupie, bo talibowie by ich najchętniej wyrżnęli), oraz prawdopodobnie od wywiadów państw wrogich USA.

Myślenie, ze to jest