Wpis z mikrobloga

Mam duży bebech ( ze wstydu wycięty) ale wydaje mi się że jeszcze bardziej go wywala ponieważ mam chyba wadę postawy. W google są zdjęcia jak i ćwiczenia na "lordozę" ale sam nie potrafię stwierdzić więc wstawiam to na portal że śmiesznymi obrazkami . Może ktoś kto się bardziej zna podpowie mi. W podstawówce jak prawie każdemu stwierdzili mi krzywy kręgosłup ,była gimnastyka korekcyjna ale po pójściu do gimnazjum już jej nie było ani nikt więcej nie wspominał o moim rzekomo krzywym kręgosłupie.

Edit nigdy nie byłem otyły ani nie miałem żadnego wypadku czy choroby
Wzrost 183 i 76kg masy ciała
Chodzę wyprostowany ani się nie garbie. Nie mam pracy siedzącej
#sport #gimnastyka #fitness #cwiczenia #silownia #wygryw
Nie_quatschen - Mam duży bebech ( ze wstydu wycięty) ale wydaje mi się że jeszcze bar...

źródło: comment_1628977411FCrwa4MR75LJrWXixowePJ.jpg

Pobierz
  • 5
@Nie_quatschen: Masz co najmniej dwie wady kręgosłupa, a może i też szyjną. Lekarz pierwszego i ostatniego konaku powinien ci dać skierowanie na rehabilitację. Moim zdaniem to od siedzenia przed kąkuterem - za daleko klawiatura od brzegu biurka. Możesz też mieć dodatkowo przepuklinę, dlatego ci bebech wystaje.
@ignore48 ło kurła ale diagnoza. Fakt kiedyś więcej siedziałem przed kompem w dziwnych pozycjach :( przepukliny nie mam ponieważ miałem USG brzucha . I lekarz powiedział że mam tłuszcz ale pomiędzy narządami ,bo jak napinam mięśnie to brzuch twardy w dotyku
@Nie_quatschen: lipne zdjęcie żeby stwierdzić jaką masz wadę postawy. Ciekawe jak ustawiasz stopy, kolana, jakie masz ustawienie miednicy i barków, wszystko trzeba ocenić holistycznie. Jeżeli narzekasz na brzuch możesz zacząć go wzmacniać a rozciągać klatkę piersiową. Co do okrągłych pleców-jest słabe zdj, bo możesz mieć tylko odstające łopatki a prosty odcinek piersiowy. Dobrze że zwracasz na to uwagę. Możesz udać się do fizjo i na pewno podpowie na co zwrócić uwagę.