Wpis z mikrobloga

@Qsdr: xD ja 50% bo odziedziczyłem mieszkanie i nie wiem czy spory hajs w krypto zaliczać do pracy, ostatnio paredziesiąt CV porozsyłałem i nawet w Maku mnie nie chcą, o hajs sie nie martwie ale #!$%@? #!$%@? idzie dostać bo nie ma co robić z tym czasem, gry, filmy znudziły się w #!$%@? a jakieś zajęcia na mieście to wieczorem są. Żałuje, że z programowaniem nie przycisnąłem wcześniej, może bym chociaż
@ivall: @dzbanzyciowy: Niby wystarczy przyściemniać, że sie pracowało gdzieś i to łykną, z leceniem w #!$%@? nie miałbym problemu tylko muszę ogarnąć ile mniej więcej trzeba umieć w takich gównokorpo i wykuć te podstawy, może sobie i dyplom od Ukrów załatwie jak będzie trzeba.
@ivall: To jak zacząć programowanie bez doświadczenia? Rozumiem, że pomoc może GitHub z własnymi projektami, ale przy juniorze na ile ambitne mają być te projekty żeby przekonać do siebie rekrutera? Tak wiem, że najlepiej zrobić np. wiedźmina 4 samemu to może się znajdzie gdzieś miejsce na juniora XD ale tak serio to jak bardzo zaawansowany projekt musi być żeby zrobić wrażenie przy juniorze?
@wojciech_adasdas: nawet nie pomyślał bym o czymś takim xD myślałem bardziej o jakimś programie do ewidencji np. abonentów lub tras światłowodowych w oparciu o bazy danych. Chce zrobić coś co może mi się przydać do pracy i będzie jednocześnie dobrze wyglądało w cv
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CasualMirek: ja w tym roku wbiłem na juniora i miałem apke do: zarządzania powierzchnią biurową, jakiś zaczęty hosting plików, apke do szukania torrentów (xd), apke która łaczyła się ze Spotify i można było tworzyć playlisty z plików z kompa, plus na rozmowie poszło superowo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@CasualMirek: głównie pytania z czystej Javy, plus co to są tranzakcje, tranzakcje rozproszone (tego nie wiedziałem), jakie są metody komunikacji (rest, graphql, soap), jakie są cechy dobrego resta, jakie są metody http, co się robi jak się ma stare api i chce się wprowadzić nowe (wersjonowanie)