Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam pytanie odnosnie #pracait

Staram sie o prace zdalna w Polsce lub stacjonarna w Krk.

Pracuje obecnie przy wdrozeniach w duzym korpo poza Polską.
Zajmuje sie wdrozeniami macierzy (iSCSI, FC, SAS), sieci w Data Center (raczej podstawowa wiedza na poziomie CCNP z tym ze raczej ograniczone do L2), Fiber Channel, podstawowa konfiguracja klastrow Hyper-V, Nutanix, ale glownie VMware (w tym vSAN). Dodatkowo rozwiazania serwerowe (rack i blade) tego vendora. Poruszam sie w miare swobodnie w Linuksie (choc na pewno nie jestem ekspertem).

Mam sporo certyfikatow (Cisco, VMware od 5 do 6.7, stare Windowsowe 2003, 2008, 2012, Nutanix, AWS, ale tylko Practitioner, jakis Linux+).

Nie mam doswiadczenia Cloudami i Kubernetes, tylko troche z Dockerem, ale nie komercyjne tylko u siebie w domu postawilem troche uslug na tym.
Mam tez podstawy pythona i basha, ale nic nie programuje - ewentualnie bardzo proste skrypty.

10-12 lat temu bylem mlodszym adminem glownie Windowsowym w firmie z ok. 2 tys uzytkownikami w Polsce.

Szukam nowej pracy w Krakowie i od dlugiego czasu nie moge znalezc niczego.
Poza tym jestem introwertykiem i nie mam znajomych, czyli nie moge dostac pracy z polecenia. Mialem jedna oferte, ale wymagane bylo prawo jazdy, ktorego nie posiadam.

W Krakowie jest multum korpo, jak rowniez mniejszych firm - dziwi mnie, ze nikt nie potrzebuje takich umiejetnosci - moglbym byc zwyklym adminem.
Tutaj gdzie jestem co miesiac lub dwa - otrzymuje jakas oferte, mimo ze nic nie szukam.

Wiecie moze jak szukac, bo z ogloszen na noflufjobs, justjoinit, praca.pl, pracuj.pl nie ma, lub jak cos sie pojawia to nie ma odzewu. A czasami ogloszenie wisi ponad 3 miesiace.

#pracait #it #vmware

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6117b3b4f81bf9000b2c6a40
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Staram sie o prace zdalna w Polsce

Pracuje obecnie przy wdrozeniach w duzym korpo poza Polską.


@AnonimoweMirkoWyznania: ale... Po co? Nie możesz ugadać się na zdalną u siebie, albo poszukać zdalnej w innym kraju?

Odpowiadając na to czemu nie masz ofert - w Polsce się szuka fullstacka co umie wszystko i wpycha się go na devopsa/admina na chama żeby nie tworzyć etatów admina bo "taki to głównie siedzi i nic
  • Odpowiedz
OP: Dzieki za odpowiedz. Musze byc fizycznie w Polsce. A zdalnie moglbym pracowac, ale tylko w obrebie kraju w ktorym teraz mieszkam.
Poza tym jesli mieszka sie ponad pol roku zagranica to przynajmniej w UE staje sie rezydentem podatkowym w tym kraju. Nie wiem jak to dziala, ale nie chce miec nic doczynienia ze urzedem skarbowym (niezaleznie w jakim kraju).

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz