Wpis z mikrobloga

Samodzielne życie w tym kraju mnie przeraża. W mordę jeża, byłem w #biedronka zrobiłem małe zakupy - trochę jedzenia, jakiś papier toaletowy i kostki do wc. Rachunek na 200 pln. A wyborcy piss się cieszą, bo dzieci dostaną pińcet plusa albo jakiś bon turystyczny. A ty człowieku z---------j w kołchozie przez miesiąc, żeby zarobić 500 euro. Samodzielne życie w tym kraju mnie przeraża, na serio. Jak nie masz mieszkania po rodzicach, to czeka cię kredyt na 30 lat albo wynajem, który pochłonie prawie całą pensję (jak nie jesteś żadnym specjalistą), a jak zgłodniejesz, to będziesz dzwonił do providenta, bo parę pierdół w biedronce kosztuje dwie paki. Trzeba rozważyć emigrację do cywilizacji.

#inflacja #emigracja #pieniadze #oswiadczenie #zalesie
lysyzlombardu - Samodzielne życie w tym kraju mnie przeraża. W mordę jeża, byłem w #b...

źródło: comment_1628929628VeU03N9EQC1fISIJ7fz7g8.jpg

Pobierz
  • 140
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lysyzlombardu jestem dumna z siebie bo miałam taką świadomość będąc gówniarą latająca po klubach w wieku 23 lat. Niektórzy moi znajomi niby tacy ą, ę dojrzali a nadal żyją w bańce grzecznie spałcajac kredyt do śmierci
  • Odpowiedz
@lilitch123 dobra przeczytalem kolejna odpowiedź, nie musisz mi odpisywac ale widze co kupujesz i dokladnie znam te produkty bo kupuje/kupuwałem różne rzeczy. Ale to co jesz to poziom miedzy ścierwo a średnie rzeczy. Raczej produkty najniższej jakości, ciężko znaleźć coś gorszego i mniej smacznego. W bardziej cywilizowanych krajach zachodu nie oferuje sie nawet takiej klasy produktów. Tam najtańsze rzeczy i tak są półkę wyżej od tego czym Ty sie żywisz.
  • Odpowiedz
@iMarket czasami kupuje, tylko u mnie w domu jestem jedynym fanem świnki :p tak jak pisałem od paru lat na zmianę kupuje to samo, żeby było różnorodnie, rybka, drób, stek czy schabik itd i ból d--y mam o to, że zamiast zamykać się w 1k jak jeszcze 2 lata temu idzie już 1300. A jak kolega sobie żyje za 60 zł to jego decyzja, chociaż nadal nie mogę pojąć co to
  • Odpowiedz
@lilitch123 60 zl zakupy na tydzien xD xD xD. Robilem wczoraj zakupy żeby dziś zrobić cztery burgery na obiad. 65 zl wyszło, za bulki z piekarni, 600 g miesa, warzywa i przyprawy. O czym Ty chłopie mowisz xD
  • Odpowiedz
@lysyzlombardu: Ogólnie da się tanio żyć ale to życie na kurczaku z promocji i kasza/ziemniaki/ryz w ziemnych proporcjach
Albo klepanie kotletów mielonych
Ale co to za życie bez pstrąga z piekarnika, mleka migdałowego, tuńczyka, łososia
  • Odpowiedz
60 zl zakupy na tydzien xD xD xD. Robilem wczoraj zakupy żeby dziś zrobić cztery burgery na obiad. 65 zl wyszło, za bulki z piekarni, 600 g miesa, warzywa i przyprawy. O czym Ty chłopie mowisz xD


@kfffasny:
Bułki: 30 groszy sztuka * 4 = 1,2 zł
Mięso mielone: 800 g = 15,99 zł (albo na promocji za 8,99 zł)
Warzywa: podejrzewam, że ok 2 ogórki konserwowe (słoik załóżmy 4 zł przy jakichś 12 ogórkach co za 2 ogórki daje jakieś 60 groszy), cebula czerwona (50 groszy), pomidor (1-2 szt niech będzie
  • Odpowiedz
@kfffasny:

bułki do burgerów z piekarni robione na miejscu vs bułka kajzerka xD


Jak się chce to się da ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zawsze można też kupić gotowe duże bułki z Kauflanda to chyba wychodzi 5zł za 4 bułki. Z takim podejściem to wiadomo że nie ogarniesz się w limicie. Albo jeszcze lepiej. Upiecz sam. Polecam. Wychodzi koło
  • Odpowiedz
@lilitch123: Zdajesz sobie sprawe miras, że odpisywałeś dzieciom, które mieszkają jeszcze z mamusią i nie zaznali jeszcze dorosłego życia i nie rozumieją tego o czym do nich mówisz? ( ͡° ͜ʖ ͡°) oni myślą, że trzeba miesięcznie wydać 200 zł na jedzenie dla jednej osoby xD jak można dużo taniej i też zdrowiej robić zakupy, tylko trzeba umiejętnie planować swoje zakupy, dobrym przykładem jesteś Ty
(
  • Odpowiedz