Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mając ukończone studia inżynierskie z kierunku powiązanego z IT (np. Automatyka i Robotyka) i absolutorium na magisterskich z informatyki (nie chciało mi się dokończyć pisania pracy) wpisalibyście do CV te studia magisterskie z adnotacja ze nie ukończyliście czy nie wpisaliście by ich w ogóle zostawiając przerwę 2 lata miedzy końcem studiów inżynierskich a pierwszą pracą?

#programista15k #hr #cv #rekrutacja #it

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61177a0ef81bf9000b2c693d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 7
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Miałem dokładnie taką samą sytuację jak Ty. W moim CV zostawiłem wpis typu "magisterskie nieukończone, absolutorium". Nawet raz dostałem pytanie na rozmowie czemu nie ukończyłem. Jednak z biegiem lat nikt już na to nie zwraca uwagi, a na rozmowach pytania są już stricte techniczne / z umiejętności miękkich.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Natomiast z perspektywy czasu żałuję niezrobienia magistra z czystego lenistwa. Także jeżeli masz możliwość zdobycia tytułu niewielkim kosztem to zepnij pośladki i dokończ ten temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: To wygląda jakbyś coś zaczynał i nie potrafił skończyć. Słabe. Ja obroniłem inżyniera po dwóch latach od skończenia studiów. Wiedząc czym to śmierdzi, magisterkę miałem gotową miesiąc przez obroną. Obroń się!
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ja mam taką sytuację. Przez jakiś czas w CV stało, że studia magisterskie nadal trwają xD Teraz wpisałbym pewnie absolutorium żeby nie nie mieć dwuletniej dziury w życiorysie.

W początkowych latach pracy nawiedzone rekruterki mogą się o to czepiać i dorabiać sobie z dupy teorie jak to nie "doprowadzasz rzeczy do końca" czy inne bzdety (tak jak i niektórzy powyżej - najwyraźniej nie wiedzą co na ten temat myśleć więc
  • Odpowiedz