Wpis z mikrobloga

@Gumaa: Ale wiesz że możesz sam rozrysować i podjechać do stolarni gdzie Ci zrobią?
A jak zrobisz rysunki na poszczególne płyty to już całkiem będzie luzik i ze 3 razy taniej niż w markecie
@Franzowaty taniej nie bedzie bo nie jest to prefabrykant. Do tego ceniacy sie stolarz nie wycina formatek 16'(z takich sprzedają zestawy mebli) tylko 18' wiec dodatkowe zamowienie plyty generuje kolejne koszta. Do tego stolarz nie policzy za formatki tylko za całą płytę z odpadem. Ale jeżeli gość potrzebuje na wymiar to warto zapłacić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PrzeSadza: @Franzowaty: @mar-kra66: znaczy jak wygląda taki projekt? Wystarczy coś takiego jak poniżej czy trzeba wszystkie ścianki podać osobno?

Również nie wydaje mi się żeby stolarz wziął mniej niż sieciówka (w Obi wyszło mi 4.5k za narożnik do kuchni 4m2). Ale nie wiem czy da się po prostu jedną szafkę dobrać, bo co z kolorami.
@mar-kra66: Być może źle się wyraziłem. Za ścianą mam hurtownie stolarską. Kiedy planowałem meble do łazienki podszedłem i porozmawiałem o kosztach.
Do cięcia płyt mają automat, ja mam dostęp do solida, więc wykonałem projekt, rozrysowałem formatki na płycie (nesting) wyeksportowałem do dxf i poszedłem do kalkulacji.
Za szafki które w IKEI kosztowały 800zł, a stolarz z montażem wycenił na 700zł, zapłaciłem niecałe 400zł. Z czego najwięcej kosztowały mnie fronty, które musiałem
@Gumaa weźmie wiecej ale masz produkt dokladnie jaki chcesz. Mozesz dac stolarzowi taki rysunek jak masz wstawiony i on Ci rozpisze co i jak i złoży ale za to policzy. Możesz też sam rozpisac wymiary formatek i dać jakiejś hurtowni do wyciecia. Niestandardowe formatki sie rysuje i oznacza wymiary - np. skosy łuki. Przy wymiarach podkreslasz bok ktory chcesz zeby byl oklejony. Wyjdzie taniej ALE bedziesz musial wszystko sam skręcić. Jezeli jest
@Franzowaty jezeli wezmiesz najtansze wkrety i zawiasy to moze utniesz cos na cenie. Ale musisz wiedzieć jak zainstalować front itp. ja robilem i kuchnie i szafę wnękowa. Sama szafa 240 z ikei kosztuje okolo 2k. Mi za same materialy wyszlo 5k. Tylko jakość i wygląd jest bez porownania.