Wpis z mikrobloga

Mireczki mam problem, czy możecie mi coś doradzić?
U mnie w mieszkaniu na podłodze i na ścianach nośnych od puszki(1,5m) mam położone kable do sąsiada u dołu... Patologia budowlana. Kable są do żyrandoli i włączników światła. Kabel te są aluminiowe. Robię remont i chciałem przenieść sąsiada kable do niego do domu, albo przynajmniej przerobić je na miedziane, niestety sąsiad się na nic absolutnie nie zgadza ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Czy jeżeli jego kable biegną u mnie w ścianie k na podłodze to mogę coś z tym zrobić ? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Boję się bo aluminiowa instalacja w bloku ma 29 lat i że zaraz się utlenia i będą musieli u mnie wtedy kuc nowe płytki i ściany skuwać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu?
Jaka jest kara jakbym sobie wymienił instalacje i puścił mu kable? Już sam nie wiem co robić, sąsiadem próbowałem już na wszystkie sposoby się dogadać i nic ( ͡° ʖ̯ ͡°) mówi że absolutnie nic majstrowania przy elektryce i mają zostać aluminiowe .

#prawo #prawobudowlane #remontujzwykopem #elektryka
  • 24
@Wampist @Emulsja Jak to, przewody z jednego mieszkania przeprowadzone przez ścianę i puszczone po drugiej stronie u sąsiada i z powrotem do tego mieszkania? Od kiedy się tak robi i jakie to ma w ogóle uzasadnienie ciągnąć przewody do sąsiada i z powrotem? Przecież to prosta droga do podłączenia się do tych przewodów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Wampist Weź to rozrysuj bo w głowie mi się nie mieści
Czy jeżeli jego kable biegną u mnie w ścianie k na podłodze to mogę coś z tym zrobić ? ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Wampist: jeśli serio próbowałeś się dogadać z sąsiadem, tak po ludzku, ale napotkałeś na ścianę (na pewno to nie jest kwestia biedy?), to z kablami nic nie rób.
Ale obrazek to sobie powieś. Jakiś ładny landszafcik na desce. Tylko wywierć porządny otwór, żeby nie
@vertical: Widać, że nie znasz sposobów wykonania z PRL. Tak dokładnie się robiło, aby oszczędzić kucia w płycie.
@Wampist: Jeżeli jesteś właścicielem mieszkania, to wycinasz i mówisz, że te przewody zagrażały Twojemu bezpieczeństwu i nie są Twoim majątkiem. Jednak szykuj się na niezłą inbę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Tytanowy_Lucjan: A co ma spółdzielnia do prywatnych mieszkań? No chyba, że mieszkania są spółdzielcze ( ͡°
@Tytanowy_Lucjan: spółdzielnia mówi że na planach jest zatwierdzone tak jak jest rzeczywiście a pan który to zatwierdził już nie żyje. Jak sąsiad się nie zgadza to nie mogę go zmusić. Jak coś się popsuje to będę musiał udostępnić podłogę i ścianę do kucia. Jak będzie pożar to wina sąsiada że nie dba o kable. Patola.

Pytam się czy w bloku jest moc pod indukcję. Pani na to że nie wie i
W.....t - @Tytanowy_Lucjan: spółdzielnia mówi że na planach jest zatwierdzone tak jak...

źródło: comment_1628782737UwyCpUm8BsVshy9EInEL9M.jpg

Pobierz
@Wampist: Tak z ciekawości - co z rozliczeniami za pobór? Skoro sąsiad ma zasilanie pociągnięte z Twoich obwodów, to przecież Ty płacisz za jego zużycie. Patola po całości, ja bym wywalił to ze swojego mieszkania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Borzecoztymloginem: ale prąd w tych kablach jest jedynie kiedy światło jest zapalone, nie? W sensie gdy przełącznik jest na włączone. Więc prądu nie ma cały dzień, tylko w niektórych momentach wieczoru/nocy, częściej w zimę. Czy inaczej to działa?