Wpis z mikrobloga

@Insane_Mike: Przesadzona. Powinno być ok 13k (7/8k butla + projekt + fundament) oraz ok 5k za roboty ziemne, przyłącza, odbiory na gotowo. Ale sky is the limit więc oferty i za 50k tez pewnie da sie znaleźć
  • Odpowiedz
@Heady1991: ale musisz doliczyć jeszcze do tego pompę LPG (ok3500zł) + gazownika który Ci to po cichu podłączy. Oraz liczyć, że nikt z sąsiadów nie podkabluje w skarbówce ;) Różnicy nie ma kolosalnej - ok 20-25gr/litr więc ekonomicznie nie uzasadnione - chyba, że masz flotę kilkunastu/dziesięciu aut.
  • Odpowiedz
@Insane_Mike: Ty to liczyłeś w ogóle? Bo przy tej kwocie to się nie opłaca tego robić. Do tego koszty samego LPG też swoje zrobią. Taniej by Cię pompa ciepła wyniosła.
  • Odpowiedz
ostalem ofertę 19500 za wkopany i 2k mniej za mniejszy zbiornik i ko


@Insane_Mike: różnica pomiedzy wkopany a wolnostojącym w sumie wynosiła mi około 4500zl. w tej roznicy było wywiezienie urobku (glina), jakas tam anoda antyrdzewieniowa, znacznie wiekszy fundament przy podziemnym, cośtam z rurkami i zbiornik sam w sobie jest drozszy.
  • Odpowiedz
nie znam nikogo kto by sobie chwalił, a zaznajomieni hydraulicy również odradzają, chociażby patrząc na awaryjność, koszty serwisowe i koszty


@Insane_Mike: czyli ta cała rzesza ludzi w internecie jest sponsorowana? Trochę by brakło producentom kasy na taką reklamę.
Jak masz jakieś informacje o awaryjności to podrzuć, chętnie się zapoznam.
  • Odpowiedz
@ksiak: odwieczny spor. pompa czy gaz. mam kotlownie gazowa z buderusa + pompa cwu. znajomi maja podobny metraż na pompie. to co oni placa za prad, ja place za gaz i prad, wychodzi praktycznie to samo. ja mam na ten moment delikatnie drożej, ale cisne jeszcze na dużych butlach z propanem bo czekam na przyłącze, czyli drogi gaz mam. pompa bez pf to słaby biznes. taka kotlownia jest drozsza a
  • Odpowiedz
  • 0
@ksiak ja się nie znam i kłócić nie mam zamiaru. Rozmawiałem z 4hydraulikami i kazdy jeden kręcił nosem na pompe.
Zresztą nie o tym post, więc możemy zakończyć zbędna dyskusję :-)
  • Odpowiedz
eź normalnie ociepl budyne


@ksiak: do 2050 to zdazysz ta swoja pompe wymienic ze dwa razy XD a ja sprzedac dom i zestarzec sie z zona na wsi. a co do kasy wywalona w bloto :D cala kotlownia (kociol, wsad kominowy, pompa cwu, dwie pompy do podlogowki, pompa do cyrkulacji i zmiekczaczem) kosztowalo mnie 12tysi. z robocizna. brutto :) za pompe ciepla musialbym dorzucic 15-20tysi a wciaz nie oszczedzam bez
  • Odpowiedz