Wpis z mikrobloga

W drugiej połowie 2023 roku powinny się odbyć w Polsce wybory parlamentarne - po tym, co się wczoraj #!$%@?ło, wcale nie mam pewności, czy tak będzie (i wcale nie ze względu na wcześniejsze wybory), ani czy te wybory będą uczciwe (już prezydenckie w 2020 uczciwymi nie były) oraz demokratyczne (jak pokazał wczoraj PiS, w Polsce można odwołać wyniki głosowania, jeżeli są one nie po myśli jedynej słusznej partii).

W związku z powyższym dokładnie za dwa lata, 12 sierpnia 2023 roku, zawołam plusujących ten wpis - zobaczymy, w jakim miejscu wówczas będziemy i czy PiS doszczętnie #!$%@? już nasz kraj, czy może nastąpi jakiś przełom.

Zachęcam do wpisywania w komentarzach Waszych przemyśleń czy jakichś wiadomości do siebie samych, które przeczytacie za dwa lata.

Kapsuła czasu - stan na 12 sierpnia 2021 roku:

- przeciętnie wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w czerwcu 2021 roku: 5 800 zł brutto (źródło);
- średnie ceny paliw/litr na stacjach w Polsce: Pb95 - 5,72 zł, ON - 5,43 zł, LPG - 2,66 zł (źródło);
- średni kurs złotówki wg. NBP: USD - 3,9148, EUR - 4,5854, GBP - 5,4060 (źródło);
- polityka w Polsce: Gowin wyszedł z koalicji z PiSem, PiS przekupił Kukiza i przepchnął ustawę lexTVN, która teraz będzie procedowana w Senacie. Konfederacja - jak zawsze ważnych sprawach - stoi w rozkroku; wstrzymali się od głosu (głosowanie przeciw nie przeważyłoby równowagi sejmowej, jednak pokazałoby, że przynajmniej nie są zwolennikiem monopolizacji ogólnodostępnych mediów przez państwo);
- status Polski za granicą: skłóceni z UE, coraz bardziej na pieńku z USA, ogólnie WIELGA BOLZGA, Chrystus Narodów, wydaje się być sama jak palec, w Moskwie strzelają szampany;
- Koronka: Niedzielski zapowiada czwartą falę, dzisiaj 223 nowych kejsów, agresywne szury raz na jakiś czas odwalają jakąś pajacerkę, niektóre ataki bywają niebezpieczne. 18 milionów Polaków w pełni zaszczepionych (źródło).


#kapsulaczasu #bekazpisu #bekazprawakow #sejm #polityka #polska #neuropa #4konserwy
Wariner - W drugiej połowie 2023 roku powinny się odbyć w Polsce wybory parlamentarne...

źródło: comment_1628759022e9BPg7ErN5qtXgw7qn5JLB.jpg

Pobierz
  • 32
@Kernydz: 1. Gdy zmieniasz telefon z iOS, wszystko przenosi się na nowy sprzęt (z kalendarzem włącznie, zresztą do tego możesz mieć dostęp z każdego komputera, bo zapisuje się na Twoim koncie iCloud). Na Androida przesiadać się nie zamierzam.
2. Demokratyczne jeszcze były, uczciwe - bynajmniej (cała machina państwowa, na czele z publiczną telewizją finansowaną z pieniędzy wszystkich Polaków, zaangażowana w promowanie jednego kandydata sprzyjającego władzy i szkalowanie drugiego). Skala propagandy osiągnęła
@Wariner: też jestem ciekaw, ile się zdąży zmienić przez te dwa lata ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z pozytywnych rzeczy - mam nadzieję, że "dziki zachód" na polskich drogach rzeczywiście zostanie utemperowany a społeczeństwo (głównie przez dzbanów pokroju czarnka) będzie jeszcze bardziej zlaicyzowane.
Smaczej kawusi w przyszłości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wariner: Bardzo ciekawa inicjatywa, masz mój plus.
Mój komentarz:
Uważam, że ludzi "wstrzymujących się" od głosu należy traktować na równi z tymi co zagłosowali "za". Przecież siedzieli tam i widzieli jaka jest sytuacja, że każdy głos się liczy. Wygląda na to, że za małe hajsy dostali i wystarczyło im tylko na "wstrzymanie się" - co w zupełności wystarczyło karakanowi, więc jak to mówią... po co przepłacać??( ͡º ͜ʖ͡
@Jan124: @Wariner: bo myślałem, że to napisał w alarmach w telefonie a nie w kalendarzu który się zapisuje w chmurze. O poprzednich wyborach też można powiedzieć że nie były uczciwe, bo zarówno "wolne" jak i państwowe media były raczej za kandydatem PO, przynajmniej takie wrażenie odniosłem. Poza tym widzowie tvp to raczej nie jest target opozycji.
@Wariner: fajna akcja. Dla samego siebie zostawiam swój wpis - myślę, że wybory będą wcześniej, ale czy uczciwe? Bynajmniej. Nafaszerowana ruskimi agentami Partia odcina jedna po drugiej niteczki wiążące nas z zachodem, UE, USA, najbliższymi sąsiadami. Kierunek zostaje jeden, tam musi być jakas cywilizacja ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Wariner: W efekcie wczorajszych wydarzeń, polskiego wału który mnie dalej #!$%@? fiskalnie, zdecydowałem się rozejrzeć po rynku pracy w normalnych krajach. Klin podatkowy od 2022 dla mnie to żart i zabójstwo klasy średniej. Klimat inwestycyjny w kraju przez *** też nie jest najlepszy - nie widzę tu przyszłości w różowych okularach.
Całe szczęście nie zdecydowałem się na hipoteke, bo miałbym kule u nogi teraz.
pejczi - @Wariner: W efekcie wczorajszych wydarzeń, polskiego wału który mnie dalej #...

źródło: comment_1628776973k8pyKtQp6BM2K9TAxIXg3D.jpg

Pobierz