Wpis z mikrobloga

hej,
wasze opinie o Hondzie Civic VIII 1.8 benzyna 140KM w wersji sedan?
na plus z tego co widzę i czytam:
- silnik bezawaryjny i w miarę mało pali,
- wygląd z zewnątrz i w środku dla mnie spoko, ale wiadomo kwestia gustu
- ogólna bezusterkowość

z wad co słyszałem:
- rdza,
- głośny w środku (pytanie jak tam hałas tak powiedzmy do 120km/h?),
- twardy, niekomfortowy zawias

miał ktoś do czynienia z takim autkiem i mógłby się podzielić opinią? Z góry dziękuję :)

#motoryzacja
#samochody
#honda
#civic
androx19 - hej,
wasze opinie o Hondzie Civic VIII 1.8 benzyna 140KM w wersji sedan?
...

źródło: comment_16287071038CNmjEkGBjc9vW1KwJJ90U.jpg

Pobierz
  • 9
@androx19: jeżdżę takim od roku, z plusów mało pali, dobrze się prowadzi, przez 25 kkm #!$%@?ł się tylko przekaźnik od klimatyzacji za 17 złotych, duży w środku, fajna tapicerka taki gruby welurek xD dużo schowków ogólnie dobrze mi się nim jeździ, zawieszenie nie jest twarde, nie ma porównania do ufo, z minusów głośny w środku, silnik mało elastyczny, zawieszenie stukało już w nowym samochodzie chyba, słaba widoczność we wszystkich kierunkach, kiepskie
@androx19:
co prawda w ufo a nie sedanie, ale zrobiłem ufo 1.8 ponad 60kkm bez żadnych nawet najmniejszych usterek, jedynie eksploatacja. Pamiętaj o luzach zaworowych bo trzeba ręcznie regulować i olej co 8-10kkm warto wymieniać, oraz mieć w bagażniku litr na ewentualne dolewki.

Co jakiś czas przychodzi mi chęć na zmianę auta, ale póki co Honda jest bezawaryjna, że szkoda mi się z nią rozstawać.
@ktostam7: Nie porównuj hatchback do sedana bo dwa różne auta. UFO jest na bazie płyty podłogowej Jazza a Sedan bazuje na płycie podłogowej sedana VII gen. Wspólne to mają przednie zawieszenie, silnik i skrzynię.

@androx19: Trzeba stosować ciche opony bo jeżeli hałasują to mocno do auta to idzie. Silnik elastyczny, ciągnie od dołu, nie ma wad (fakaupów). Siedzi się za wysoko, ja mam 180 cm wzrostu i w najniższym położeniu