Wpis z mikrobloga

#pytanie #gielda #ekonomia
Jestem raczej początkujący, więc pytanie (dla nietótrych) banalne.

Próbuję rozgryźć wykresy świecowe. Niby teorię rozumiem (szczególnie w tym miejscu chodzi mi o to, że góra czarnego to kurs otwarcia, dół czarnego to kurs zamknięcia, dół białego to kurs otwarcia, góra białego to kurs zamknięcia), jednak jedna rzecz mi się w tym kurzym móżdżku nie mieści - dlatego na przestawionym wykresie kurs zamknięcia jednego dnia nie zawsze pokrywa się z kursem otwarcia drugiego? Czego nie umiem pojąć?
Pobierz
źródło: comment_1628689266Fa28ysEuEKJ0wD982cu5EY.jpg
  • 15
@Pink_Floyd: To chyba wynika z fazy przed otwarciem rynku. Wtedy powstaje teoretyczny kurs otwarcia z zebranych zleceń (TKO) na otwarciu zlecenia są realizowane i otwiera się z innym kursem niż był na zamknięciu, dlatego często na otwarciu miota kurs mocno w górę lub dół a w pół godziny sytuacja często się klaruje.
@swiniakstatysta: no nie wiem, gdyby było tak, jak piszesz, to nie trzeba byloby dwoch kolorow, wystarczyłby jeden.

@enyo @poznaniak Dzięki, to mi już sporo wyjaśniło, aczkolwiek znów mi trochę roboty intelektualnej narobiło, bo teraz musze wgryźć się w temat luki cenowej

@Corona_Beerus nie każdy gra na fomo. Po to się edukuję finansowo, aby dziwnych niespodzianek w życiu mieć jak najmniej. Na szczęście przy moim typie osobowości emocje nie grają aż tak
@Koronanona: Jak temat łapią wykopki to już wiadomo, że musztarda po obiedzie. To już lvl "taksówkarza" tylko w internecie. Wtedy należy robić odwrotnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)