Wpis z mikrobloga

@Bubsy3D: a zostają? jakis czas temu czytalem ze sa duzo lepsze karabiny dla specjalsów niz Groty. Wiem ze Ukraincy nakupili tego w cholere bo to dobre, ale chyba nie az tak dobre zeby specjalsów w to wyposażać.
już jako pierwsza seria był bardzo dobry. zwyczajnie Niemcy chcieli zdyskredytować konstrukcje i sprzedać licencję na ich HK.


@Bubsy3D: hehe o te Niemce! Niemcy to jeden z liderów na świecie w eksporcie broni i pewnie mają głęboko w chuuju polski karabinek.
Grot w momencie gdy Onet go opisał był karabinkiem przed poprawkami i modernizacja. Na YT jest zresztą fajny filmik jakiegoś byłego komandosa gromu pokazującego obie wersje grota z wytłumaczeniem co
@mecenassrenas: Ten artykuł dotyczy zwrotu do modernizacji kbk w wersji A0. Wersje A1 i A2 zostały natomiast opracowane przed onetowymi publikacjami.

@regent21

Grot w momencie gdy Onet go opisał był karabinkiem przed poprawkami i modernizacja.


Onet opublikował artykuł 01.2021. Wersja A2 została zaprezentowana w tym samym miesiącu, a A1 istniała od 2018 r.

https://polska-zbrojna.pl/home/articleshow/33351?t=Najnowsza-wersja-Grota
@Bubsy3D: to jest typowy problem jaki jest w krajach wschodnich i wschodnio - środkowej europy. Zamiast po prostu po artykule wziąć się do pracy i poprawić błędy to zaczęła się drama która nic nie wniosła do tej dyskusji. To normalne, że nowe produkty zwłaszcza tak precyzyjne mają swoje wady.
nie wynikało to z jego efektywności a z łatwości naprawy/produkcji na masową skale. W wojnie która polegała na wyrzucaniu mas na front miało to ogromne znaczenie.


@wicherq: To, o czym piszesz to częściowo prawda, ale nie ma nic wspólnego z tym, że w 39 T-34 nie dało się jeździć i przez kolejne lata robili z niego na bieżąco maszynę zdatną do walki.

Efektywność jest ważna, bez względu na szczebel rozważanej efektywności.