Wpis z mikrobloga

Mam sporo wolnych środków i pytanie do ekspertów jak trochę ich stracić - mam aktualnie koparkę ~180 MH/s, chciałbym do niej dokupić kartę. Co sądzicie? Kupować teraz i się nie bać czy czekać na przejście na ETH 2.0 i liczyć na wysyp tanich kart z 2 ręki? Sam po przejściu na POS nie zamierzam przestać kopać, choćby dlatego że mam fotowoltaike.

I 2 sprawa - co najlepiej zrobić z drobnicą wykopaną przez te ostatatnie miesiące w perspektywnie ETH 2.0? około 10 koła, cały czas trzymane w Ethernum. Raczej nie opłaca się tego wrzucać na poole do stakowania i w ciagu 2 lat zyskać ~14% profitu.

#kryptowaluty #ethereum #inwestycje
  • 14
@DOGTOR: Moja koparka daje aktualnie 315MH/s, wlasnie wyplacilem 2 ETH bo potrzebowalem kase :-) ale reszte bede trzymac.. mysle ze po POS pojdzie ladnie do gory.. co do kopania to juz bardziej sie RVN oplaca..
@Witson: ethernum przejdzie na proof of stake, co spowoduje że samo w sobie kopanie go na GPU stanie się niemożliwe. Ludzie rozejdą się na inne coiny, ale przez to wzrośnie też trudność samego kopania. Generalnie na samym początku nie będzie ciekawie :D
@Witson: nie bedzie mozna... jesli bedziesz mial jakies ETH mozesz go "Staking" - poczytaj, poprostu dlatego ze go masz dostaniesz tam jakies procenty... i to wszystko, od 32 ETH bedziesz to mogl sam robic, a jesli masz mniej podlaczasz sie pod pool tak jak teraz z kopaniem...
200.mhs to jakieś kopareczki a nie koparki ;) no ale pakować się w karty po obecnych cenach ... Bylo kupowac lapki z 1660 ti za 2500 ... I robia 30mh przy 60 w total z gniazdka ...a sprzedaż za 2 lata z max 30 procent straty kupując po tej cenie
@theoforos1: moja robi mi 2700 zl / miesiac na czysto, prad z foto... . Ostatnio dokupilem 1660 Super za 1100 zl i 2060 RTX za 1200zl, jak policze to dwie karty robia mi okolo 500 zl / miesiac, jak narazie sie oplaca :-)
@Lukilein: w takiej cenie to sam bym kupil - ale tylko z gwarancja :) prad z foto nie jest za darmo , nie rozumiem tych bzdur... czy kasy zainwestowanej w foto nie mogles np kupic kart ? ile bys wtedy zarabial ?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@theoforos1: racje masz, ale jak budowalem dom to bylo to w planach i tez je zalozylem... ogrzewanie itd wszystko przez to leci... co do kart to nowe karty z gwarancja( ͡° ͜ʖ ͡°)
@theoforos1 wiadomo, to nie jest moje źródło dochodu, ale po prostu zajawka i wykorzystanie tego, że foto produkuje mi nadwyżkę prądu ;)

@Lukilein też bym sam coś dokupił, ale po prostu waham się czy nie poczekać na ETH 2.0. Myśląc logiczne część górników powinna wyprzedawać swój sprzęt. A jak ktoś mi wystawi FV to bez różnicy czy jest nowa, czy używana. Nadal mam rękojmie.