Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 31
#patodeweloperka #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie

Deweloper u mnie w mieście przesadził, zastrzegł sobie prawo do zmiany ceny za m2 mieszkania po podpisaniu umowy. Czaicie, umawianie się na 70m za kwotę 6000 zł/m a on w zależności od cen materiałów może co kwartał te cenę podbijać. Realizacja zaplanowana na 6kwartalow xd to finalnie z mieszkania za 420 000 wyjdzie pewnie z 500 000.
  • 24
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@613_07: nie znam szczegółow bo od razu zrezygnowałem. Żeby wyjść hehe naprzeciw inwestorom XD jest też zapis że w kazdej chwili możesz zrezygnować z mieszkania i oddadzą ci 100%, ale: jeśli wniesiesz o jakieś zmiany w projekcie to już nie +właśnie ciekawe co z ludźmi którzy wzięliby na to kredyt i się okaże że muszą wyczarować jeszcze extra 100k.
  • Odpowiedz
  • 0
@asereheaehe
Prawda jest taka, że dużo materiałów poszło po kilkadziesiąt procent w górę.
Na tą chwilę każdy sprzedawca materiału tworząc umowy dodaje zapiski o tym, że w przypadku wzrostu ceny surowców zastrzega możliwość zmiany ceny. Ceny surowców są aktualizowane co 2 tygodnie, wyceny materiałów są teraz ważne kilkanaście dni.

Na tą chwilę każdy się zabezpiecza jak tylko może, żeby się wyłożyć na słabej umowie. Już teraz słyszałem o wykonawcach co przez
  • Odpowiedz
@asereheaehe Niestety podobna praktyka weszła niedawno u pośredników w obrocie nieruchomościami.

Coś co było stanem normalnym gdy pośrednik brał prowizję od sprzedającego stało się patologią gdy pośrednik zaczął brak prowizję od obu stron transakcji. Niestety kupujący zamiast powiedzieć "spier*alać, won!" pośrednikowi grzecznie zaczęli podpisywać umowy pośrednictwa z prowizją od kupującego.

No i teraz mamy to co mamy....
  • Odpowiedz