Wpis z mikrobloga

Drugi raz w roku jestem zmuszony podnieść ceny w restauracji xD. Widziałem, że koledzy po fachu zrobili to jeszcze szybciej. Jeśli chodzi o podwyzki produktów których używam to np.
Mleko kokosowe 1L 01.2021 - 7,30zl > 9.90zl
Krewetki obrane bez ogonów 750g 01.2020 32zl > 45zl
Makaron ryżowy 5kg 01.2021 38zl > 52zl

I tak jest niemal z każdym produktem, wliczając w to warzywa które biorę od rolników. Owszem na te podwyzki ma również wpływ zablokowanie kanału, no ale nie oklamujmy sie, niedługo za 32cm pizzy będziecie płacić 40zl xD.

Zazwyczaj ceny podnosi się raz, po sylwestrze a tu może być tak, że ceny będą podnoszone 3 razy w roku.

Dzięki dobra zmiano, czekam na nowy ład i jakiś lockdown na jesieni, co by się martwić czy spłacę kredyty, a no i nową stawkę minimalna od stycznia
#gastronomia #gastro #zalesie #restauracja #kuchnia
#bekazpisu
  • 21
@kill-9: gdyby nie szła, to kupiłbym sos sojowy 60zl za 20l a nie 260zl za 20l
Mleko kokosowe zmieniłbym na polskiego producenta i % tłuszczu poniżej 10% a co mi tam xD
Zamiast wołowiny ścinki 80/20

Nie wszystkie gastro miejsca chcą ciąć w #!$%@? klienta i dać mu byle gówno ¯\_(ツ)_/¯. Ale może to jest sposób xD
@RwandyjskiFront: Messi chciał zrezygnować z 50% wynagrodzenia, a ty masz problem przeboleć 2zł podwyżki na L I T R Z E mleka kokosowego? Płatki na nim podajesz, że schodzi 500ml na jednego klienta?
Podnoście ceny dalej Januszki, proszę bardzo, mam jeszcze większą motywację do gotowania sobie samemu nowych potraw i nie dorzucania wam ani 1zł do interesu, do którego całe życie dokładacie
@RwandyjskiFront: Propaganda w tv jedno, a życie drugie. Teraz ma być jeszcze podwyżka za gaz, za prąd to pewno nonstop kolejne będą, aż strach pójść do sklepu czy restauracji bo ceny zaraz codziennie będą skakać do góry :/
Dzięki dobra zmiano, czekam na nowy ład i jakiś lockdown na jesieni, co by się martwić czy spłacę kredyty, a no i nową stawkę minimalna od stycznia

@RwandyjskiFront: będą frytki z batatów to codziennie bedziem brać na dowóz ( )
@KONONOWlCZ: po naszej ostatniej rozmowie usiadłem na serio do menu i trochę podziałalem.
Zrobiliśmy mała burze mózgów i doszliśmy do wniosku, że te boczniaki to dobry pomysł i z potencjałem na inne dania. Bataty również dodane, chciałbym, żeby w przyszłości oprócz nich były ogólnie smażone warzywa, według mnie to spoko kierunek, ale wiadomo rynek weryfikuje.

Chyba najbardziej lubię robić zupy, ale miejsca w menu mało (,)
@RwandyjskiFront: soczki tomy czy tymbarku pewnie też tak mocno podrożały, że trzeba #!$%@?ć po 9zł za 200ml xd

Ha tfu na gastromiarzy

@dopeboiYSL: O ile jeszcze ceny dan podnoszone przez ceny produktów zrozumiałe
To z tymi skoczkami (napojami) malutka buteleczka za 9zl to już niezle leca XD