Wpis z mikrobloga

@goferek: Bo nadal w tym kraju istnieje mentalnosc typowego Polaczka. Większe zaufanie w społeczeństwie wzbudza ten który ma jedno mieszkanko i kredyt na samochód niż ten który ma 5 mieszkań pod wynajem, 3 samochody luksusowe i 500k w gotówce.

Nie bardzo tego rozumiem, ale jak pokazują ostatnie wydarzenia z polityki krajowej, majątek bywa brzmieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pinkfloyd12: Nie sądzę żeby tak było, ale masz prawo do swojej opinii. Poza tym nie wiem w jaki sposób poseł miałby zostać pociągnięty za swoją pracę, do odpowiedzialności majątkowej.

W mojej opinii to jest przede wszystkim kwestia tego żeby majątek nie kłuł w oczy przy oświadczeniu majątkowym. I biorąc pod uwagę mentalność ludzi w Polsce, to jest to dla mnie całkowicie zrozumiałe i sam pewnie bym tak robił. Jedna rzeczą jest
@venividi: majątek bywa brzemieniem jeśli są wątpliwości co do jego uzyskania. Gdyby te całe bogactwo pan z Pcimia zdobył z hajsów z prezesowania a nie z hajsów, których oficjalnie mieć nie powinien, to afery by nie było ;)

Dla mnie podejrzane by było, gdyby prezes największej spółki paliwowej w europie (?) miał jedno mieszkanie w centrum "po babci" i octavię na krechę.
@krecikBMC: Bywa także brzemieniem gdy telewizja partyjna weźmie się za prześwietlanie majątku lidera opozycji, by pokazać że "ten #!$%@? się dorobił, a poslom nie chce dać podwyżek". Taka luźna anegdotka

Co do źródła pochodzenia, to tutaj pełna zgoda i pisałem o tym wyżej, aby nie mylić przepisania majątku na żonę z budowaniem domu za grube miliony na brata leśniczego, a potem odkupienie go albo jakieś niewytłumaczalne majątki w całej rodzinie, gdzie
@bartez_94: @goferek: ale w sumie o co się wam rozchodzi? bo te majątki to nie wyglądają na jakieś kosmiczne, goście zarabiają po 190k rocznie które poinwestowali w nieruchomości i jeżdzą kilkuletnimi samochodami klasy średniej ...
Przecież to poziom wykopowoego programisty 15k ...
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bartez_94: zgłaszałes takie coś co US że podejrzewasz oszustwo? Bo wiesz że możesz to zrobić? Jak nie to nie gadaj że nic za to nie grozi bo grozi tylko zamiast działać ludzie wolą glendzic i dupę obrabiać.