Wpis z mikrobloga

  • 13
Oglądam na TVN jakiś program o lasce z Polski która opowiada o tym jak się żyje w Berlinie.

Mówi, że płaci za mieszkanie 550 Euro.
Zajebiste, nowe 2 pokoje.
Ona mówi że to drogo jak na Berlin.

Tymczasem nam "eksperci" wciskają, że na zachodzie mieszkania są droższe w stosunku do zarobków XD

No #!$%@? na pewno, 2 pokoje w wawie 3000pln plus #!$%@? media śmieci i kaucja.
2 pokoje w Berlinie 2500 XD

PRZECIEŻ TO MUSI JEBNĄĆ.

Ludzie opamiętajcie się i nie wynajmujcie tych klitek w "wysokim standardzie" (czyt. najtańsze meble z Ikei) za 2500.

#nieruchomosci #berlin #mieszkanie #patodeweloperka #flipperzy #januszebiznesu
  • 20
  • Odpowiedz
@kmlbnd: temat wynajmu nie jest taki prosty. sa osoby ktore maja stare umowy i placa grosze za zajebiste apartamenty ~150m2 w zajebistej lokalizacji. sa tez nowe umowy na nowe mieszkania za atrakcyjna cene ale w lokalizacji takiej ze do centrum jedziesz 1,5 godziny i sasiedztwo tez dajace wiele do zyczenia. te wspomniane przez Ciebie 550€ za dwupokojowe mieszkanie moze byc i bardzo okazyjnie ale rowniez #!$%@? drogo :))))
berlin to
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
Do wszystkich

Ja wiem ze w wawie mieszkania są trochę tańsze. Ale post jest o stosunku do zarobków.
  • Odpowiedz
@kmlbnd: ja nie wiem czemu zawsze mieszkania w Polsce porównuje się do zachodnich rozwiniętych krajów, powinniśmy porównywać się np do takiej Rumunii i wychodzi ze nasze mieszkania są przecenione o ponad 100%
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kmlbnd: tak jak @kamil_nie chcesz porównać Wawę to porównuj ją do Frankfurtu a nie Berlina. Mam kontakt z pracy z ludźmi stamtąd i płacą ok 30% pensji netto za najem, gdzie ja w Wawie płaciłem 15-20%
  • Odpowiedz
@kmlbnd: w berlinie ceny max są regulowane co prowadzi do tego, że na każe normalne mieszkanie jest casting na 100 chętnych. Ustawiają się kolejki.
W Wawie za 2800 spokojnie idzie dostać 2 pokoje z garażem podziemnym w developerce. W starszym budownictwie, wykońvozne normalnie znajdziesz 2400 ze wszystkim, bez garażu tylko parking kto 1 ten lepszy, przed blokiem.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kmlbnd: w berlinie ceny max są regulowane co prowadzi do tego, że na każe normalne mieszkanie jest casting na 100 chętnych. Ustawiają się kolejki.

W Wawie za 2800 spokojnie idzie dostać 2 pokoje z garażem podziemnym w developerce. W starszym budownictwie, wykońvozne normalnie znajdziesz 2400 ze wszystkim, bez garażu tylko parking kto 1 ten lepszy, przed blokiem.

Tak tak tak.

A ile zarobi kasjer w Berlinie a ile w wawie?
  • Odpowiedz
@acpiorundc: Zakładam że wziąłeś dane z numbeo a on podaje często nieaktualne albo dziwne dane i podając tylko dane dla jednego z miasta manipulujesz danymi.

Według tego serwisu m2 w Warszawie to 18tyś a poza centrum 11tys. co przy średnich zarobkach w Warszawie 4,5 tyś sprawia że na m2 w centrum musisz wydać aż 4 pensje w porównaniu do Bukaresztu na m2 w centrum musisz wydać 2 pensje.

Wszystkie źródła
  • Odpowiedz