Wpis z mikrobloga

Jak w obecnych czasach najłatwiej otrzymać możliwość "śledzenia" połączeń przychodzących na telefon z #android?

Chciałbym, żeby w momencie gdy zaczyna dzwonić mój telefon był wykonywany request na mój serwer (albo jakiś inny, z którego ja będę jakoś co minutę czytać dane) z numerem telefonu, który dzwoni.

Robię aplikację do obsługi recepcji i chciałbym, żeby dzięki temu automatycznie wyświetlać powiązane konto klienta.

Raczej wątpię, żeby któraś z sieci dawała dostęp do billingów on-line, a nie chce mi się bawić w jakieś VOIP, bo wiem, że tam są takie opcje.

Czy może napisanie samodzielnie takiej apki (bez publikacji w sklepie Google Play) to bułka z masłem?

#programowanie #webdev #java #kotlin #cplusplus
  • 11
O kurczę, dzięki za info. Ale to chyba takie rozwiązania enterprise. Mi zależy nad czymś dużo prostszym. Myślałem o jakiejś apce na Android, lub na napisaniu czegoś samemu albo zleceniu tego, bo na webdev to się znam, ale na mobile to już nie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@panDocent: Mireczku jakbyś to robił na Androida to będziesz miał problem z wrzuceniem takiej apki do sklepu Play. Jakiś czas temu wprowadzili ograniczenia związane z wykorzystaniem tego wymaganego uprawnienia
@Rubajticos: Broń Boże wrzucać to do sklepu, bo mi jeszcze kiedyś odetną i co to będzie.

Gdybym pisał to sam, to bym sobie zainstalował ręcznie APK i po problemie.

Ale chyba w tym przypadku Tasker od Mirka z poprzedniego komentarza będzie git. Zapłacę te niecałe 20 zł x kilka telefonów i będę mieć spokój.
Dodatkowo oprócz HTTP Request jest też autoryzacja OAuth, więc właśnie to, co potrzebuję ( ͡