Wpis z mikrobloga

@deodendron: @Szlasio: @urojony_uzurpator:
Bo na zachodzie w ludziach zaszczepiono dziwną koncepcję Adolfa Hitlera jako postaci wyklętej i człowieka tabu - tego, którego imienia nie wolno wymawiać, jak w Harrym Potterze. A to dziwne, bo w historii ludzkości, po Ziemi chodziło sporo innych, większych #!$%@?ów, o których jakoś opowiada się z o wiele większą swobodą i społecznym przyzwoleniem.
  • Odpowiedz
@Brzuchol00: więcej, w ten sposób łatwo wybielać innych nazistów jeśli Hitler był takim okrutnikiem. A przecież ziomki z SS fantyzmem go nierzadko przekraczali. Ale ponieważ przydali się potem w budowie RFN i amerykańskiej nauki to pozostała narracja jak to mówił Górski z kabaretu, że "Hitler był najgorszym z hitlerowców"
  • Odpowiedz
Bo jest to ciekawostka historyczna? Swoją drogą szacun dla niego, że takie rzeczy wie.

@Lorneta_z_meduza: No nie wiem. Nawet ja, nieinteresujący się zupełnie historią sportu, słyszałem już to i to chyba nawet nie raz. Po drugie to anegdota o jedynej - do dzisiaj - polskiej medalistce olimpijskiej w rzucie oszczepem, więc pewnie po prostu sobie ją przygotował przed konkursem. Zresztą już miałem krytykować, że strasznie naciągane to powiązanie anegdoty z konkursem,
  • Odpowiedz