Wpis z mikrobloga

Za jakieś 2 miesiące będę szukał mieszkania po powrocie do kraju z zabawy w digital nomad. Przeglądam więc z ciekawości co pojawia się na otodom.

Szukanie mieszkania z rynku wtórnego, "gotowca" w stylu: wejdź i mieszkaj, to jest #!$%@? tragedia xD Na 20 ofert może jedna nie jest totalnym paździerzem jeżeli chodzi o urządzenie wnętrza.

Nawet jeżeli odfiltruje się budynki starsze niż 2005 rok, a więc opada wielka płyta (co sprawia że zostaje 20% ofert dostępnych na rynku wtórnym, bo 80 to wielka płyta właśnie xD ), to albo natrafiam na mieszkania z tak absurdalnym urządzeniem pokoi że kukle swędzą, albo tak #!$%@? brzydkie że to bajka xD

Jak mówię - idzie natrafić na perełki które, przynajmniej po samych zdjęciach, wyglądają na gotowe do wejścia z miejsca, ale takie pewnie schodzą tego samego dnia xD

Coś czuję że po powrocie nie będzie bardzo czasu na negocjacje porównania "na spokojnie", tylko łapać za fraki co lepsze co się pojawi.
#nieruchomosci #rynekwtorny #mieszkanie #zalesie
  • 13
@Zoriuszka: niestety to zalezy od miasta. 70% mieszkań gotowych to wejścia do fliperzy, 30% to osoby zmieniające swoje mieszkania na wieksze/nowsze/inne.

Sytuacja wyglada tak ze w kazdym miescie dzialaja inni fliperzy i maja inny poziom: W Lublinie Siwiec robi byle paździerz - kuchnie za 1200zł, bo tam wszyscy wszystko kupią, nie ma tam luksusów. Z kolei w Krakowie działają firmy które konkurują ze sobą jakościa i projektami - i są fliperzy
@prerogatywa: W polsce mieszkam na stałe, ale bawię się w pomieszkiwanie kilka miesięcy w roku w innym kraju, na tej zasadzie bardziej.

I powiem bracie że przedtem w #!$%@? narzekałem na ten kraj, ale takie wycieczki pozwoliły mi nabrać sporo perspektywy i doceniać kwestie które brałem za pewnik, a okazuje się że wcale takim pewnikiem w innych krajach nie są. Ogólnie lubię dość ten grajdół xD
I powiem bracie że przedtem w #!$%@? narzekałem na ten kraj, ale takie wycieczki pozwoliły mi nabrać sporo perspektywy i doceniać kwestie które brałem za pewnik, a okazuje się że wcale takim pewnikiem w innych krajach nie są. Ogólnie lubię dość ten grajdół xD


@Zoriuszka: Czy mógłbyś rozwinąć?
@Zoriuszka: po przejęciu władzy przez pis sporo się zmieniło w Polsce na gorsze i nie widać szans na poprawę w perspektywie najbliższych lat, nawet jak władzę by przejęła teraz inna partia to i tak będzie źle.

więc się zastanów czy na pewno chcesz tu wracać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dinor913: to, że Pis dużo niszczy w sferze politycznej i gospodarczej to nie jest jeszcze powód. Na zachodzie dzieje się taka sama patologia a często nawet gorzej. Wielu ludziom dobrze się jednak żyje mimo narzekania.