Wpis z mikrobloga

  • 130
Od kilku dni wielkie zdziwienie, że w Katowicach dzieją się takie rzeczy patologiczne. Dla nie mieszkańców Kato polecam przyjechać sobie w jakikolwiek dzień pociągiem na dworzec główny i przejść się deptakiem wzdłuż galerii katowickiej przez ulicę stawową do Supersama oraz kawałek za nim do parku.
KAŻDA możliwa ławka zajęta przez bezdomnych/cyganów/sebixow pełno pijanych lub naćpanych ludzi wieczorami w szczególności. Nie wiem czy gdzieś indziej stężenie patologii na metr kwadratowy jest tak duże jak tutaj. Do tego przy weekendzie z całego GOPu i nie tylko zjeżdżają się ludzie na imprezy w energy, pomarańczy czy tam na ulicy mariackiej i mamy mieszankę wybuchową.
#katowice #patologiazmiasta
  • 32
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@sylw1905: problem występuje w każdym większym mieście Śląska. Powód? Górnictwo. Grupa, która idzie bardzo szybko na emeryturę bo wieku +/- 45 lat, mają te emerytury wysokie i.. Nie mają co ze sobą zrobić. Tak rodzi się alkoholizm i inne uzależnienia. A ten z kolei przechodzi wraz z patologią na dzieci i kręci się to tak z pokolenia na pokolenie, plus dochodzą nowe generację ryli.

Dlatego Śląsk uzdrowi tylko zamknięcie kopalń i
  • Odpowiedz
@sylw1905: Co najlepsze to nawet nie jest jakaś giga patola tam. Pojechaliby na jakieś Załęże czy Szopienice, gdzie nieraz mnie dosłownie nazwisko ratowało przed w sumie #!$%@? wie czym ale raczej niczym dobrym XD
Znali tam moją biologiczną rodzinę więc byłem można powiedzieć ok chyba bo tak to byłem adoptowany i nie pokazywałem się tam jak nie odwiedzałem ,,rodzinki" XD
  • Odpowiedz
  • 1
@ruda_stuleja a ja znowu mam odwrotne doświadczenie. Mieszkałem na pograniczu Szopienic i Burowca i w sumie czilera, nie miałem jakiś problemów, mało ludzi w ogóle widywałem w Stanach aginalnych w miejscach publicznych, za to w centrum od dworca to jakaś masakra
  • Odpowiedz
@jamnig: O to to.
Parę lat temu przyleciałem do Pyrzowic o 1, jak dojechałem na dworzec to była już 2. No i pociąg do Bielska miałem o 4:30.
Przez te 2,5h na dworcu widziałem dwie bójki, zaczepiło mnie parę osób, a do tego jakaś menelica zarzygala podłogę xD
Ale wciąż Katowice to kulturka w porównaniu do terenów eksterytorialnych Ukrainy czyli Chorzowa, Bytomia i Rudy i inne Pato miasta.
  • Odpowiedz
problem występuje w każdym większym mieście Śląska. Powód? Górnictwo. Grupa, która idzie bardzo szybko na emeryturę bo wieku +/- 45 lat, mają te emerytury wysokie i.. Nie mają co ze sobą zrobić. Tak rodzi się alkoholizm i inne uzależnienia. A ten z kolei przechodzi wraz z patologią na dzieci i kręci się to tak z pokolenia na pokolenie, plus dochodzą nowe generację ryli.

Dlatego Śląsk uzdrowi tylko zamknięcie kopalń i zlikwidowanie tego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BrockLanders: to zjawisko socjologiczne które występuje. Nie stwierdzam że wszyscy tak mają, nie twierdzę też że problem nie występuje w innych regionach - występuje i ma inne podłoże. Na Śląsku problem patologii nie wynika tylko z tego, ale jego większa ilość niż w innych regionach, wynika właśnie z zakładów górniczych, będących największymi pracodawcami na Śląsku od dekad. Górnicy nie uchodzą za zbyt Inteligentych, jednocześnie szybko przechodzą na emeryturę, które są stosunkowo
  • Odpowiedz
Mnie zawsze Nikiszowcem straszyli, a jeździłem tam przez wiele lat, do hotelu i nigdy nic złego się nie działo.
  • Odpowiedz