Wpis z mikrobloga

Jak to wygląda z kwarantanną po przyjeździe do Polski z Niemiec? Planuje krótki wyjazd na kilka godzin w ramach małego ruchu granicznego. Do Niemiec nie muszę brać żadnego certyfikatu ani testu a już powrót do Polski wiąże się z kwarantanną jeżeli nie pokaże wyżej wymienionych dokumentów.
Każdy tak ma przyjeżdżający czy losowo jezeli złapie mnie kontrola graniczna?
#koronawirus #podroze #wakacje
  • 7
@Raptorini: do 24h w ramach małego ruchu transgranicznego jesteś zwolniony z przedstawiania zaświadczeń o teście lub zaszczepieniu i zwolniony z kwarantanny. Ja akurat przekroczyłem granicę pieszo, ale zgaduję, że jak cię złapią to mówisz, że jesteś do 24h.
@Stettiner22 Właśnie planuje pojechać na góra kilka godzin do Berlina i potem normalnie wrócić do Polski.
O normalnym funkcjonowaniu małego ruchu granicznego znajduje info odnośnie wjazdu do Niemiec ale czy to działa również w przypadku powrotu do kraju?
@Raptorini: sprawdziłem na stronie gov i msz i szczerze mówiąc ciężko cokolwiek z tego zrozumieć. Jest napisane, że kwarantanna jest, ale to się gryzie z tym ruchem transgraniczym 24h bo pewnie to działa w 2 strony na podstawie umowy. Podali tam też tel do straży granicznej w razie pytań ale ja bym nie dzwonił.
Jak to wygląda z kwarantanną po przyjeździe do Polski z Niemiec?


@Raptorini: cały czas tak samo od ponad roku - oficjalnie jest, nieoficjalnie nie ma. Nikt cię nie sprawdzi, a przynajmniej północno-zachodnich granic nikt nie pilnuje (czasem staną w Kołbaskowie, ale na osobówki wyjebongo po całości).