Wpis z mikrobloga

@roberto07
@mielonkazdzika tak wiec panowie za 2tyg mam rozmowe o prace w firmie produkujacej czesci do f1, glownie cnc, ale nie tylko. Dostalem propozycje pracy na stanowisku w QA, jeszcze bez konkretnej roli, firma sie rozwija, nowy budynek. Mam doswiadczenie w QA, lacznie 6 lat, 3 firmy, mam przyjechać do nich by spotkac sie z menadzerem produkcjj, jakosci i wlascicielem. Przez ostatnie trzy lata mierze w mikronach. Powloki metalowe PVD
  • Odpowiedz
@stachuprzytelefonie: o cholera, to ciekawie trafiłeś. Nie chcę się wymądrzać ale wydawać by się mogło że części do f1 mierzy się bardziej skanerem 3D? No, ale powodzenia ci życzę, u nas w firmie mamy chłopaków na CMM, ale ja sam na tyle rzadko to obsługuję że za wiele nie pomogę.
  • Odpowiedz
@stachuprzytelefonie: To doswiadczenia masz wiecej niz ja :)
Ogolnie to bym podszkolil sie w pasowaniach, tolerancjach warsztatowych, gwintach, chropowatosciach. Ale to dla ciebie pewnie banaly.
CMM z reki jest proste, (kalibracja i dotykanie w kilku punktach), no chyba ze pisanie programow pod wieloseryjne partie detali ale tego nie robie bo pracuje przy jednostkowej obrobce.
  • Odpowiedz
Zawsze warto powtórzyć sobie tolerancje kształtu i położenia, czasem człowiek zapomina a jednak może sie przydać :) Tak z ciekawości, firma w PL czy jednak UK/DE ?
  • Odpowiedz