Wpis z mikrobloga

Hej rowerowe Mirki!
Rozglądam się za rowerem gravelowym/szosowym (do 3,5 tys. zł) dla mojej dziewczyny. Z uwagi na braki magazynowe w Decathlonie faworytem do zakupu został Romet Aspre 1 2021, który jest dostępny od ręki w kilku sklepach. Miał ktoś do czynienia z tym modelem? Warto go kupić? A może jesteście w stanie polecić jakiś lepszy model w tym przedziale cenowym?
#rower #gravel #szosa
skijumper - Hej rowerowe Mirki!
Rozglądam się za rowerem gravelowym/szosowym (do 3,5 ...

źródło: comment_1628009718ZrrN1NkjMxhqptLUFwaY4d.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@skijumper: mam model z 2020. Poza tym że po roku w miarę intensywnego jeżdżenia owijka trochę zjechana to w sumie nic się nie stało. No i w 2020 łańcuch na jakiś wertepach lubi nawalać w ramę (luz). Poza tym rower pancerny. Jako rowerowy laik go nie oszczędzalem i brak problemów + trzyma się dobrze
  • Odpowiedz
@skijumper: mam go i przejechalem ponad 3tys km. Ja osobiscie nie polecam i doradzalbym kupic cos dobrego a nic z tego gownianego rometa. Chociaz moze to tez zalezy od uzytkowania, jak dziewczyna nie bedzie miala w planach trzaskac dlugich tras i zrobienia 10tys km to moze byc zadowolona. Niech tylko sie przygotuje na to ze zaraz cos jej bedzie stukac w innym miejscu swiszczec.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@skijumper: dziewczyny zazwyczaj mają krótsze ręce przy podobnym wzroście co faceci, a ten romet ma dość sportową wyciągniętą i geometrię i dziewczyna może mieć problem z obsługą klamkomanetek, bo nawet faceci narzekają, że trochę za bardzo się na nim "leży"
Niektóre marki oferują modele zaprojektowane z myślą o kobietach, konkretnych ci nie polecę ale na twoim miejscu zgłębił bym temat przed zakupem.
Ewentualnie, jeśli nie damski to raczej coś z
  • Odpowiedz
@skijumper: Nie polecam chyba że różowa chce pozycję za kierownicą jak kolarze na TdP, ten rower ma wyścigową geometrię.
Do tego dość powszechny problem u Rometa z uderzaniem butem o tylny trójkąt, szczególnie bez SPD.
  • Odpowiedz