Wpis z mikrobloga

Potrzebował bym namiary na jakiegoś dobrego kardiologa dziecięcego najlepiej na NFZ w okolicach Częstochowy. Jak mój syn 9 miesięczny przebywał w szpitalu to któryś lekarz niby zobaczył szmery w okolicach serca i powiedział żeby skonsultować to z kardiologiem dziecięcym i chciałbym zrobić to u jakiejś kompetentnej osoby niż się bujać po lekarzach.

Najgorsze w tej ich diagnostyce szpitalnej jest to ze codziennie jest inny lekarz na obchodzie i codziennie kazdy coś innego mówi (,)

#czestochowa #lekarz #nfz #dziecko
  • 9
Jedź do Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. W Częstochowie nie ma sensu się ani leczyć, ani diagnozować.


@andrzej_strzelba: może i racja bo daleko nie ma a w Zabrzu będą najlepsi specjaliści od serc w Polsce
@andrzej_strzelba: myśle ze to tylko lekarz taki przewrażliwiony bo jego diagnozy mało kiedy się sprawdzają ale wole sprawdzić niż jakby coś się stało w przyszłości.

A na NFZ długo trzeba czekać?
@nsfw90: ja miałem podobną diagnozę u mojego syna, nie wiem ile się czeka na nfz, przypuszczam że parę miesięcy dlatego zdecydowałem się na prywatną wizytę u kardiologa dziecięcego dr. Rycaja, bo jest polecany. Pewnie przyjmuje w kilku miejscach, ja byłem w Kłobucku w przychodni Novomed.
@nsfw90: Tak w porządku, arytmia się nie potwierdziła ale bo badaniu lekarz stwierdził ubytek przegrody międzyprzedsionkowej wielkości 1mm, który do drugiego roku życia ma się zrosnąć, to dosyć częsta wrodzona przypadłość u niemowlaków, która nie jest groźna. Nie pamiętam już kwoty bo żona to załatwiała, skierowanie miałem ze szpitala w którym się urodził.