Wpis z mikrobloga

#wypadek
#katowice
#prawo

Ten przypadek doskonale obrazuje jak kartonowym krajem jesteśmy. Gdzie z jednej strony możesz jechać pijany spowodować wypadek w którym ginie dwójka ludzi i prokuratura stawia zarzuty za które grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
Przypominam jechałeś pijany i zabiłeś 2 ludzi = maksymalnie 12 lat.

A teraz historia kierowcy z Katowic, wracasz z nocnej zmiany w stronę zajezdni.
Widzisz bijących się ludzi, podjeżdżasz na przystanek i potrącasz jednego z uczestników bójki, nagle stajesz się obiektem ataku ulicznej patologii, panikujesz wiedząc o tym jakie zagrożenie może cię spotkać.

Dodajesz gazu przejeżdżasz dziewczynę, która okazuję się być młodą matką 2 dzieci, dojeżdżasz do zajezdni czekasz tam na policję, nie stawiasz żadnego oporu. Składasz wyjaśnienia i wtedy pojawia się on cały na biało prokurator który stawia ci zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa za które grozi od 25 lat do dożywocia.

Kurtyna.
  • 67
Wcześniej nie karany, trzeźwy, aktualne badania, ważne oc i przegląd techniczny i


@janmazoch: i wjechał celowo w grupę ludzi.

Pijany patus za kółkiem, wypadek w którym ginie 2 ludzi = do 12 lat


@janmazoch: A pijany wycelował samochód w tych ludzi, czy wyleciał z drogi?

Ale się zgadzam - siadanie pijanym za kierownice powinno być zagrożone karą analogiczna jak przy zabójstwie/usiłowaniu + przepadek samochodu (niezależnie czy był on własnością pijaka,
Właśnie ty tam widzisz jakąś celowość a ja nie.


@janmazoch: To nie jest kwestia co ja widzę, albo co ty widzisz - poczytaj co to jest umyślność według kodeksu karnego.

Potrącił 1 osobę


@janmazoch: Swoją drogą to też zrobił celowo - widział przeszkodę z dużej odległości, miał czas na reakcję... i zareagował podjechaniem do grupy ludzi, potrąceniem jednej osoby i włączeniem klaksonu.
@SawantyzmModeratora: Odnośnie tego tragicznego wypadku

Sąd uznał, że oskarżony celowo wjechał w grupę przechodniów i choć nie chciał ich zabić, to powinien się liczyć, że skutkami swojego zachowania. Mężczyzna był pijany i pod wpływem narkotyków. Podczas jazdy kłócił się z dziewczyną.

Wyrok 15 lat pozbawienia wolności za 6 zabitych osób. 2,5 roku za głowę, mój kraj taki piękny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Warto też wspomnieć o przypadku potrącenia na strajku kobiet przez agenta ABW, gdzie prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania.


@janmazoch: Tu akurat brawa dla prokuratury. Gdyby mi zaczęła patola oklepywać auto i szarpać za klamki też bym dodał gazu.
@janmazoch: ja myślę że rozchodzi się tutaj o to że on unieruchomił pojazd a następnie dodając gazu na pełną #!$%@?ę - gdzie dziewczynę miał tuż przed sobą - ruszył. Dopóki nie zrobią mu testów, to to zachowanie klasyfikuje się pod premedytację, choć testy pewnie wszystko zmienią.