Wpis z mikrobloga

Jak ktoś liczył na sprawiedliwy proces związany ze zdarzeniem w Katowicach to może się obudzić. Maszyna propagandowa partii została uruchomiona, wszak poszkodowany jest elektorat partii

Ponownie mamy to samo co w przypadku zatrzymania Jakuba A - nieuzasadnione użycie środków (niezgodnie z art. 6 ustawy o ŚPB). Jakie jest ryzyko, że kierowca autobusu zabije kolejną osobę, uwolni się i weźmie zakładników? Moim zdaniem bliskie zeru - czekam na argumenty przeciwko tej tezie

Wg informacji Onetu prokuratura ma zdecydować się też na medialny lincz kierowcy tj. na publikację wizerunku - gangsterzy zlecający zabójstwa i mordercy mafii mają chroniony wizerunek, są zapikselowani w całości, na rozprawy doprowadzani często w pojedynczych kajdankach. Ale wiadomo, trzeba chronić społeczeństwo przed kierowcą autobusu
#katowice #stonoga #prawo #gorzkiezale
Pobierz megawatt - Jak ktoś liczył na sprawiedliwy proces związany ze zdarzeniem w Katowicach...
źródło: comment_1627812399M5yJa15gpw3J9SFL2S1KdY.jpg
  • 100
jakie spory? W podręcznikach starych teoretyków z lat 80?


@ostr: tam zwłaszcza, to był wtedy pogląd dominujący

Masa wyroków rocznie za usiłowanie ewentualne jakoś bez sporów leci.


@ostr: jestem prawie pewny, że czytałem współczesny komentarz do kk z 1997 r i dalej było odniesienie do takiej konstrukcji jako wątpliwej
@megawatt: No ale do czasu jak ktoś za tym poglądem zacznie podążać to możemy spokojnie mówić o możliwości orzekania w ramach tej konstrukcji „ Sąd Apelacyjny w Białymstoku, uwzględniając częściowo apelację obrońcy oskarżonej, zmienił wyrok Sądu I instancji przyjmując, że przypisanego jej przestępstwa usiłowania zabójstwa dopuściła się ona z zamiarem ewentualnym, a nie bezpośrednim (sygn. akt II AKa 63/21).”
Napewno gdzieś za granice wyjedzie i będzie problem ze znalezieniem go. No ale wiem, po czyjej ty i inni stoicie stronie


@Janusz_z_Rivii: sprawiedliwego procesu a nie robienia szopki, ja nie mówię że zwolnić do domu i niech odpowiada z wolnej stopy - zwłaszcza, że jeszcze nie zostali przesłuchani wszyscy świadkowie

@ostr: no dobra, 20 lat minęło więc może już wątpliwości co do takiej konstrukcji nie ma - jak mnie pamięć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@megawatt: zastosowane środki oczywiście pod publikę. Nie oceniam sprawy, ale jak znam życie przyklepią mu z grubej rury zabójstwo, a w drugiej instancji, kiedy już media nie będą się tym interesować, sąd zmieni kwalifikacje...
wszak poszkodowany jest elektorat partii


@megawatt: Dopóki będzie takie myślenie w obozie antypis dopóty opozycja będzie przegrywać wybory. Patusiarni nie po drodze z pisem ze względów światopoglądowych, za 500 plus nie są wcale jakoś wdzięczni. Na PiS głosuje mnóstwo poczciwych Januszy i Grażynek i świętojebliwe babcie. Oni nienawidzą patusiarni.
Może zobaczyli, że gosc lajkowal opozycje albo cos w tym stylu. To byłoby idealne dla propagandy.


@szurszur: nawet nie musieli, mają bandytę - tylko ciekawe czy onet im nie pokrzyżował szyków przez zbyt wczesne puszczenie tej informacji
bo na razie TVP nawet nie grzeje za mocno tematu, bardziej grzeją media komercyjne
Ponownie mamy to samo co w przypadku zatrzymania Jakuba A - nieuzasadnione użycie środków (niezgodnie z art. 6 ustawy o ŚPB).


@megawatt: A skąd info, że policja użyła nieadekwatnych środków przymusu przy zatrzymaniu?
A skąd info, że policja użyła nieadekwatnych środków przymusu przy zatrzymaniu?


@falden: masz zdjęcie, kajdanki zespolone powinny być używane wyjątkowo (jest krótka lista kiedy wolno ich użyć, m.in. w przypadku art 148 kk - ale jest oczywiste, że chodziło ustawodawcy o zawodowych przestępców a nie osoby które zabiły przypadkiem) - a sama ustawa mówi, że należy stosować najmniej dotkliwe środki
masz zdjęcie, kajdanki zespolone powinny być używane wyjątkowo (jest krótka lista kiedy wolno ich użyć, m.in. w przypadku art 148 kk - ale jest oczywiste, że chodziło ustawodawcy o zawodowych przestępców a nie osoby które zabiły przypadkiem) - a sama ustawa mówi, że należy stosować najmniej dotkliwe środki


@megawatt: Ok, nie zwróciłem uwagi.

Jednak nie wiem na jakiej podstawie sugerujesz, że forma zatrzymania sugeruje brak sprawiedliwego procesu.

Doktor G. dostał zarzut
Jednak nie wiem na jakiej podstawie sugerujesz, że forma zatrzymania sugeruje brak sprawiedliwego procesu.


@falden: kajdanki zespolone + zapowiedź publikacji wizerunku wyglądają na propagandowe wykorzystanie sprawy

takie środki miały by sens gdyby istniał chociaż cień szansy na to, że ten kierowca wyrwie się tym dwóm byczkom z policji a później będzie stanowił zagrożenie
Tylko trochę parafrazując komika Abelarda Gizę wystarczy gościa nie wpuszczać za kierownicę autobusu, wtedy typek nie stanowi dla
kajdanki zespolone + zapowiedź publikacji wizerunku wyglądają na propagandowe wykorzystanie sprawy


@megawatt: Ale organy ścigania to nie sąd, a sama forma zatrzymania nie musi przesądzać o wyniku procesu karnego. Z doktorem G. był przecież jeszcze większy cyrk przy zatrzymaniu (kajdanki, kamery, wyprowadzenie szpitalnym korytarzem, news dnia we wszystkich telewizjach, konferencja Ziobry, zarzut zabójstwa).

takie środki miały by sens gdyby istniał chociaż cień szansy na to, że ten kierowca wyrwie się tym
Ale organy ścigania to nie sąd, a sama forma zatrzymania nie musi przesądzać o wyniku procesu karnego. Z doktorem G. był przecież jeszcze większy cyrk przy zatrzymaniu (kajdanki, kamery, wyprowadzenie szpitalnym korytarzem, news dnia we wszystkich telewizjach, konferencja Ziobry, zarzut zabójstwa).


@falden: no i G nie miał sprawiedliwego procesu, chociaż dostał sprawiedliwy wyrok

chociaż typek jednak zachował się jak niezrównoważony w tej sytuacji (przynajmniej tak to wygląda na pierwszy rzut oka).