Wpis z mikrobloga

@matra Polecam pojechać do sklepu i przymierzyć kilka kasków różnych producentów. Zobaczysz sobie który najlepiej będzie leżał na Twojej głowie, bo te kaski pomimo tego że są w tym samym rozmiarze to jeden leży lepiej A drugi będzie po prostu niewygodny. Brał bym pod uwagę raczej tylko te kaski które posiadają blendę, bo to daje dużo komfortu w słoneczny dzień. No i oczywiście miejsce na interkom, ale to chyba większość kasków ma.
@Hiter
@CptYolo ja je mierzyłam, odczucia w każdym chyba podobne. Jakbym mogła to brałabym lazer rafale albo bell qualifaier, ale nie mierzyłam, a nie chce mi się bawić w odsyłanie złych rozmiarów. Raczej interesują mnie kwestie techniczne, np już wiem że poduszka powietrzna w scorpionie nic mi nie da i nie jest dla mnie argumentem. Airoh na chyba skorupę półkę niższej niż trzy pozostałe, choć leżał bardzo spoko. Nolana ma niebieski i
@matra: Akurat przy kaskach decyzja jest ciężka i sam też długo szukałem; miał być za 500, a idealnie pasował za 2000. Tak jak pisałem odnośnie dopasowania, bierz ten który uciska policzki (robi chomika), najmniej się rusza na głowie i nie uwiera skroni, czoła lub potylicy. Teoretycznie lepsza skorupa nie pomoże gdy kask Ci się przekręci na głowie itp. Pojedź do sklepu z kaskami i przymierzaj, na końcu zdecydujesz. Z wyposażenia tak
@Hiter ja rozumiem,ale te, o które pytam były mierzone i każdy leżał inaczej ale imo każdy leżał ok (wg zasad). Pytam o kwestie tylko techniczne.
@matra Kumpel też ma nolana już kilka lat i nie narzeka. Airoh według mnie ma średnią jakość, a przynajmniej mój egzemplarz (commander) jest jakiś pechowy... Ale trzeba przyznać, że wygodny to on jest. Mam też scorpiona exo 710, i też tej poduszki nie używam. Tylko musiałem szybę ciemną dokupić bo słabo się jeździło pod słońce. To ogólnie najlepiej zrobisz jak weźmiesz Nolana w jakimś ładnym malowaniu ( ͡ ͜ʖ
@matra: to nie doradzę bo nie jeździłem w żadnym ale mierzyłem. Jak każdy pasuje to weź tego który ma przydatne rzeczy takie jak: blenda, miejsce na słuchawki interkomu, może pinlock w zestawie, wyciągane wnętrze które ułatwia pranie itp. No i fajnie jakby miały długą gwarancję :)
@CptYolo powiem Ci że nolan na tylko dwa malowania, które mnie porywają (ale tak że o ja cię!) i różnica w cenie obecnie jest jakieś 250-300zl - bez dramatu, ale startowałam z pułapu 250 za używkę i #!$%@? xD finalnie doszłam do 700 i i tak przekroczę budżet, także no... Czarny mat i styka ;)
@matra Zawsze jest tak, że jak się czegoś szuka w danym budżecie to i tak wychodzi więcej niż by się chciało wydać ( ͡º ͜ʖ͡º) No a swoją drogą to ceny za te ładniejsze okleiny są przesadzone... Za kawałek okleiny 300zł to przesada.
@CptYolo ta, znam to :D powiem Ci że gdybym to ja miała jeździć na motorze, to na pierwszy kask nie, ale na drugi nie wykluczam, gdyby mnie coś urzekło. No ale tak np Lazer Rafale ma 50zl różnicy :/
@matra: jak wybierasz kask to kup taki co ma blende będziesz dziękować później( ͡° ͜ʖ ͡°). Ogółem kaski hjc są spoko sam mam tylko że inny model i sprawuje się spoko.
@matra: mam tego nolana n87, po jakis 100km mi sie wygniótł i złego słowa nie moge powiedzieć. Teraz chce zmienić na coś innego pod kolor motocykla, w innym przypadku dalej bym w nim jeździł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@matra: Airoh Spark jest kozakiem. Jakość wykonania, wygląd, blenda (ciemna z filtrem i nisko opada), miejsce na IC, uchylanie wizjera, pinlock w zestawie, niezła wentylacja. W okolicach ośmiu stówek konkurencje po prostu zjada na śniadanie. Jak nie będzie leżał to oczywiście HJC jest sprawdzony i polecany. O Nolanie zapomnij od razu, to jakiś mało zabawny żart za góre kasy.
@Super_Timor: jesteś pierwszą osobą, która pisze o nolanie tan negatywni i co ciekawe, nawet w sklepach, gdzie nie prowadzą sprzedaży tego kasku, zachwalali go. Napiszesz coś więcej?
Btw mam jeszcze w planach przymierzenie Bell Qualifier (zwykły, nie DLX i nie z MIT) i Lazer Rafale - rozważać?
@CptYolo: @Hiter: jw, bo zapomniałam o tym dopisać w głównym pytaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@matra: Nie wiem skąd się bierą pozytywne opinie o tej firmie. Miałem do czynienia z topowym (lub co najmniej bardzo wysokim) modelem N100-5. Kask za prawie półtorej tysiaka jest górą trzeszczącego pastiku. Po dwóch tygodniach urwał się zaczep od blendy, która już na zawsze została w śordku, w zestawie nie ma pinlocka, otwieranie szczęki ciągle się zacina, wentylacja nie działa, wyściółka się rozbiła po miesiącu, tam po prostu wszystko jest złe.
@Super_Timor: ok, dzięki, będę dwa powyższe brała pod uwagę i tak dopiero jeśli uda mi się przymierzyć. O 100-5 też słyszałam dużo dobrego, także nie wiem, może faktycznie miałeś pecha. No tak czy siak ciężki wybór ( )
Ale ze szczękowego to pewnie bym celowała w shoei, tylko że nie celuję w szczękowy
a szkoda ( ͡° ͜ʖ ͡°)