Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
Mirki, potrzebuję PROSTEJ instrukcji jak w kilku krokach skutecznie wyczyścić cały napęd w rowerze. Ja wiem, że temat wałkowany miliard razy, że powinienem użyć opcji szukaj, że pytanie z czarnej listy, ale przeglądając internet już takiego mętliku w głowie dostałem, że postanowiłem poprosić was o radę. A to jedni piszą, żeby broń Boże odtłuszczacza na kasetę nie dawać, inni znowu żeby psikać odtłuszczaczem po całym napędzie i łańcuchu. Wody w ogóle nie stosować, a jeśli już to tylko myjka ciśnieniowa. Najlepsi są tacy jak picrel. No #!$%@?, #!$%@? sekta. Ja chcę się tylko dowiedzieć jak w wyczyścić napęd tak żeby mieszkania nie zasyfić. Nie mam piwnicy ani podwórka, muszę to zrobić w pokoju. Mam odtłuszczacz w spreju z mucoffa (inb4 kup piankę fenwics), zestaw szczotek oraz szmatki. Szczególnie się zastanawiam jak i czym wyczyścić kasetę. Odtłuszczaczem i szczotką? WD-40 i szmatką? A może po prostu na sucho? Also, w necie piszą, żeby zdjąć koło przed czyszczeniem kasety, bo jak się jakiś płyn dostanie na tarczę hamulca to lipa będzie. Prawda to?


Rower to Triban rc500 jeśli to ma jakieś znaczenie.

#szosa #rower #triban #serwis #pytaniedoeksperta
piesnababy - Mirki, potrzebuję PROSTEJ instrukcji jak w kilku krokach skutecznie wycz...

źródło: comment_1627659981z77KuEz1dAe8tUKGtzGp8M.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@piesnababy: Wszystko zależy od oliwki jaką stosujesz. Gdy używałem PTFE to miałem wszystko zasyfione dookoła.

Od 1.5 sezonu jadę na wosku Squirt lube i nie szejkuję łańcucha bo nie ma to sensu. Przecieram szmatką, nakładam wosk, wysycha, zbieram nadmiar i na ok 150 km spokój.

Przy myciu roweru w wannie, elegancko schodzi dzięki płynowi do naczyń i napęd lśni.
  • Odpowiedz
@icanthelpthat: przed użyciem tego wosku należy bardzo dokładnie wyszejkować łańcuch niestety. Jeśli będzie tłusty po oliwce to wosk go nie złapie i zostanie podczas pracy łańcucha bardzo szybko wykruszony.

@piesnababy: przy użytkowaniu oliwki, czy to na warunki suche czy mokre zawsze będziesz miał czarny napęd. Bez względu czy po wyczyszczeniu go przejedziesz 20 km czy 100 km.
  • Odpowiedz
@piesnababy: kolega chyba miał na myśli to, że jak złapie Cię deszcz to czym byś nie smarował i tak będziesz miał piach w napędzie, a wtedy najszybciej jest zdjąć łańcuch i zrobić szejka. W innym wypadku nie ma sensu uprawiać jakiegoś voodoo - szmatka, ewentualnie nasączona benzyną, dosmarowanie i jedziesz dalej
  • Odpowiedz
@piesnababy:
Ja robię tak, środek do czyszczenia silników lub alufelg, popsikać na napęd, odczekać kilka minut i napęd czysty!
Tylko trzeba uważać na czyste aluminium, może zmatowieć od mocnych środków.
  • Odpowiedz
@piesnababy: jak masz mega syf to najlatwiej sciagnac kolo, sciagnac naped i wyczyscic pojedyncze zebatki, uszczelki w bebenku. Jak masz mniejszy syf (czyli 90% przypadkow) to kawalek materialu przyciety w pasek i jedziesz miedzy blatami, najlepiej nasaczyc czyms do sciagania brudu (ja uzywam sprayu motorexa do czyszczenia tarcz hamulcowych).
Lancuch spsikany chain cleanerem od muc off, wypedzelkowany z grubsza. Pozniej walisz sprejem z gory w dol po lancuchu, caly brud leci
  • Odpowiedz
@piesnababy: pianka fenwicks. Działa cuda prawie ze od ręki. Poogladaj na necie - to nie marketing a prawdziwe działanie. Tylko ze teraz coś ostatnio ciężko ją dostać. Duża pucha 40zl starcza na okolo 30 myć.
  • Odpowiedz
@piesnababy: Używam środka do mycia silników.
Sprzedawany w atomizerze - psikam, zostawiam na chwilę.
Po tym w ruch idą ściereczki, szczoteczki itd. itp.
Jak robię szejka, odlewam płyn do butli i kąpie w nim łańcuch.

Generalnie środek tani i skuteczny
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Najtańsza jest pianka do czyszczenia grilla z Lidla, schodzi jej niewiele - psika się na kasetę, krecac korbą i się rozchodzi na łańcuch. Po 10 minutach spłukanie wodą. Łańcuch wytrzeć szmatą do sucha i można oliwić. Do smarowania Rohloff, nie pozostawia może łańcucha czystego jak wosk ale starcza nawet na 500km.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@piesnababy: jak po taniości, to nafta pędzelkiem i potem woda ze szlaucha. Kilka razy, aż nie będziesz słyszał piasku. A jak na bogato i eko, to piana fenwicks, gąbka, woda, degreaser, woda. Tak jak mają na kanale mr fenwicks.
  • Odpowiedz
@piesnababy: U mnie wygrało porządne czyszczenie czyli zamiast #!$%@? sie z kawałkami szmaty, odtłuczaczami to sciagnij koło, sciagnij kasetę- wjeb ją do miski z płynem i szorowanko stara szczotką. Łancuch rzeczywiscie najlepiej wyszejkowac w benzynie/ rozpuszczalniku. Przednia zebatke mam pojedynczą wiec tez sciagam, do miski i szorowanie. Czy najszybciej? nie wiem. Na pewno najdokładniej, w mojej ocenie da sie szybko to ogarnąć, nic nie rozbryzgujesz nie #!$%@? sie z technikami szorowania,
  • Odpowiedz