Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi, jak można w 2021 nie umieć w ogóle into komputer? Dosłownie nic. Koleś u mnie w #pracbaza ma problem nawet ze stworzeniem folderu i używaniem dużych liter na klawiaturze, bo nie wie do czego służy shift. Że nie wspomnę o używaniu przeglądarki i firmowej strony do kolejkowania zamówień. Wiadomo, że nie każdy musi spędzać życie siedząc w ciemnej piwnicy przeglądając wykop, no ale w dzisiejszych czasach to już podchodzi pod analfabetyzm ¯\_(ツ)_/¯

#zalesie #praca #wtf #gorzkiezale #bekazpodludzi
#wykluczeniecyfrowe xD
  • 12
@AntyBohater: pracowalem w serwisie IT + sprzedawalem sprzet w sklepie elektronika, jest #!$%@? dramat tyle Ci powiem, osoby 50-60+ sie przewaznie nie podejmuja, a jak tak to przewaznie sa zajawione i ogarna / korzystaja tylko z podstawowych funkcji

pokolenie 40± jest za to zrabane w druga strone - mysla ze wszystko wiedza, wyklocaja sie jak eksperci, a wiekszosc nie umie nawet zdjecia z telefonu usunac. Dopoki nie masz bezposredniego kontaktu z
@AntyBohater: Ech, u mnie w pracy są ludzie którzy przy pisaniu na klawiaturze by uzyskać wielką literę wciskają Caps, piszą literę, wyciskają Caps i piszą dalej. I nie pomaga moje tłumaczenie że Shift powoduje to samo a nie blokuje się. Nie, bo oni się tak nauczyli.


@Wiskoler_double: W okolicach 2006-2007 zobaczyłem, że to samo robi koleżanka. (oboje jesteśmy rocznik 1985, oboje mieliśmy komputer w domu od wczesnego dzieciństwa)