Wpis z mikrobloga

Nawiązując do wpisu , chciałem opisać jak wyglądała pierwsza rozmowa z #tesla do #praca w #gigafactory.

Jako, że aplikowałem na stanowisko planisty utrzymania ruchu w dziale odlewni rekruterka zapytała mnie o obecną pracę, jak sobie radzę z planowaniem, na podstawie czego tworzę listy czynności do wykonania.

Odpowiedziałem, że na bazie DTR, na bazie awarii i własnego doświadczenia. Konsultuję też awarie z producentami części, które ulegają awariom.

Potem dostałem pytanie o części zamienne, na czym bazuję stocki magazynowe i BOMy, czy zamawiać wszystko jak leci czy jakieś części można odpuścić.

Pytanie o przeprowadzkę w okolice Berlina.

Kwestia zarobkowa,

Ewentualna odpowiedź do poniedziałku i następna rozmowa z gośćmi z USA.

Co do kwestii językowych, na tym stanowisku najważniejszy jest język angielski, nie wymagają niemieckiego a jedynie chęć nauki.

#zzyciaelektryka #pracbaza
Pobierz soadfan - Nawiązując do wpisu , chciałem opisać jak wyglądała pierwsza rozmowa z #tes...
źródło: comment_1627585627xbbieM4PwxKxOtmSXsYDXg.jpg
  • 53
@KaWuSia89: nazywało się to automation and cotrol engineer a z opisu stanowiska na polski to coś pokoju inżyniera automatyka albo akpia. To widzę, że zależy od stanowiska ile jest etapów rozmowy kwalifikacyjnej, w moim przypadku miały być 3, w tym ta trzecia to już rozmowa z managerem odnośnie warunków umowy. No ale na drugiej rozmowie jak powiedziałem ile chcę dostać na początek gość od razu stwierdził, że nie mogą mi tyle
@qbuteq o, ciekawe, dzięki za info! Dobrze, że tobie chociaż podziękowali xD kumpel czekał 2 miechy na umowę po dostaniu pozytywnej odpowiedzi i nagle cisza xD hr woda w ustach i potem wyszło, że domniemany szef podpisał, ale plant manager nie xD
Wiesz może jakie widełki oferowali? (Inny znajomy działa w automatyce i się zastanawia nad teslą. Dałabym mu znać, czy w ogóle warto się za rekrutację zabierać xD)
@KaWuSia89: Konkretnej sumy nie podali, natomiast gdy powiedziałem że na początek chcę zarabiać 3500€ miesięcznie, odpowiedzieli że nie mogą mi dać takiej kwoty. Oczywiście, mowa o normalnym wymiarze pracy w Niemczech czyli 35h tygodniowo. Osobiście mam 5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku do tego na które aplikowałem, wydawało mi się, że to wystarczy do żądanej przeze mnie kwoty ale okazało się inaczej. Zakładam, że 3k € na start to maksimum ile
@qbuteq chyba normalny tylko w nielicznych branżach jak automotiv. Z tego co wiem tesla nie przystąpiła jeszcze do tego porozumienia (czy tobie powiedzieli wprost, że 35h/tydzień?)
@KaWuSia89: ja od razu mówiłem, że praca zmianowa mnie nie interesuje, dodatkowo płatne nadgodziny owszem ale nominalne normalny niemiecki tydzień pracy. Nadmieniłem, że może być 40h w tygodniu, nie ma problemu. To było na 1 rozmowie z babeczką z HRu, nie było żadnego sprzeciwu z jej strony ale w sumie to nie wiem czy Tesla ma to porzumienie czy nie, kobitka mogła nie protestować żeby mnie nie zniechęcić xD
@qbuteq no w sumie xD plota w Bawarii mówi, że nie, dlatego póki co inżynierowie z wieloletnim doświadczeniem siedzą sobie na cieplutkich posadach i wolą nie ryzykować. Najlepsze było to, że do mojego męża tesla sama zagadała na linkedinie, ale miał już nagraną lepszą pracę w CH. Potem poleciłam mojego znajomego (który bardziej chciał się wyrwać z polskiego obozu pracy niż kosić grube hajsy; no i prestige xD), a potem na bieżąco