Wpis z mikrobloga

Miałem wczoraj dość stresującą i niemiłą sytuacje.
Jechałem Prosiakiem 911 i akurat w korku jechała duża policja na sygnale. Stałem na prawym pasie i dojechałem maksymalnie do krawężnika, który był dość wysoki, a za nim była trawa. Wszystkie samochody przede mną i za mną wjechały na krawężnik. Ja nie wjechałem. Przez policje zostałem wyzwany przez okno, a przez wszystkich dookoła obrzucony pogardliwym spojrzeniem.
Teraz pytanie, czy miałem obowiązek wjechać na krawężnik, ryzykować uszkodzenie felgi, dokładki zderzaka w imie dobrego obywatela? Czy za takie coś mogę dostać mandat?

#samochody #motoryzacja #polskiedrogi #kiciochpyta
  • 26
Teraz pytanie, czy miałem obowiązek wjechać na krawężnik, ryzykować uszkodzenie felgi, dokładki zderzaka w imie dobrego obywatela? Czy za takie coś mogę dostać mandat?


@30062018: Nie tylko nie ma takiego obowiązku, ale wręcz nie masz do tego prawa. Jazda po trawniku jest wykroczeniem wg art. 144. § 1. kodeksu wykroczeń. Pamiętaj, że wg. PoRD pojazd uprzywilejowany może nie stosować się do zasad ruchu drogowego, ale pojazd przepuszczający pojazd uprzywilejowany wciąż musi.
@30062018: nigdy nie wjeżdżam na krawężnik. Ma to zaletę, że jak Policja czy inna sluzba się nie mieści, aby przejechać to wtedy cisnę do przodu przez zrobiona przez kierowców "alejkę" hehe
@30062018 mam felgi z wystającym rantem, bo opona na lekkim naciagu do tego profil 35 także po krawężnikach też nie jeżdżę i w takich sytuacjach staram się dokleić maksymalnie do skraju drogi. Jeszcze mi się na szczęście nie zdążyło żeby nie przejechali.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@30062018: a weź przestań xD przytrzesz coś w takim aucie, a oni wzruszą ramionami. Zrobiłeś co mogłeś i elo. Jakby im coś nie pasowało i gadali przez szybę, to proponujesz że przejeżdżasz przed nimi i usuwasz się w pierwsze wolne miejsce/skręt