Wpis z mikrobloga

Opiszę krótko swoje pierwsze wrażenia po przesiadce z #android na #ios a konkretnie z OP 6 na iPhone 12

Z iPhona korzystam dopiero 2 dni ale mam już pierwsze wnioski, może komuś do czegoś się przydadzą:

1. Yanosik działa bardzo słabo, mam z nim problemy, ale więcej napiszę za jakiś czas bo może to być kwestia ustawień
2. Brak możliwości włączenia dwukliku na ekranie, do tej pory non stop korzystałem z tego na androidzie do wygaszana ekranu zamiast przycisku fizycznego. Jest opcja tapnięcia w tył obudowy ale to dla mnie nie to samo. Można też włączyć AssistiveTouch ale wtedy mamy cały czas pływający bombel na ekranie.
3. Brak możliwości ustawienia automatycznego włączania/wyłączania aplikacji podczas łączenia z danym urządzeniem bluetooth.

Z plusów:
1. Face ID - miałem co do tego obawy ale działa naprawdę świetnie - lepsze niż odcisk palca
2. Pęk kluczy - świetne i wygodne rozwiązanie
3. Apple Pay - dla mnie lepsze niż Google Pay (bezpieczniejsze płacenia) plus obsługuje karty PeoPay
4. iCloud i AirDrop są świetne, na razie mało z nich korzystałem ale na pewno bardzo się przydadzą

To tak na szybko po dłuższym czasie na pewno wrażeń będzie więcej albo będą zupełnie inne.

#telefony #smartfon
  • 19
  • Odpowiedz
  • 1
@czach: i na takie wiadomości czekałem dzięki! Ta apka już usuwa jeden minus. Co do Yanosika to wczoraj cały czas mi się wyłączał a dzisiaj co minutę wrzeszczał o nieoznakowanym w tym samym miejscu (około 10 razy) może po prostu mam na razie pecha.
  • Odpowiedz
@betaTrx: Face ID jest łatwiejszy do złamania i ignoruję wygaszacz (ekran blokady) a dla mnie jest on bardzo ważny.
Trzeba specjalnie pod produkty Apple kupować sprzęty (słaba kompatybilność), produkty Apple są super droższe tylko przez logo...
  • Odpowiedz
2. Brak możliwości włączenia dwukliku na ekranie, do tej pory non stop korzystałem z tego na androidzie do wygaszana ekranu zamiast przycisku fizycznego. Jest opcja tapnięcia w tył obudowy ale to dla mnie nie to samo. Można też włączyć AssistiveTouch ale wtedy mamy cały czas pływający bombel na ekranie.


@betaTrx: kupilem pralke ladowana od gory i teraz za kazdym razem musze podnosic wieko zamiast otworzyc drzwiczki
  • Odpowiedz