Wpis z mikrobloga

@masqu88: No ale jak miałoby być inaczej? Otwierasz okno, wlatuje powietrze o wilgotności jak na zewnątrz. Przez nawiewniki w oknach tak samo, z wentylacji tak samo. Gotujesz wodę na makaron do obiadu -> zwiększasz wilgotność. Chcesz mieć sucho, to kup klimę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Drmscape2: nie nie nie, mi nie przeszkadza w niczym ta wilgotność. Jedynie interenet pisze że zalecane do max 60% i zastanawialem sie JAK, skoro na zewnatrz wilgoć, łazienka, gotowanie itp. A od kiedy mam czujniki w pokojach i na balkonie to sie zaczalem zastanawiac :D
  • Odpowiedz
@masqu88: Też bym się martwiła wilgotnością 70%... Podobno przy wyższej niż 60% może grzyb wyjść.

U mnie jest raczej zbyt sucho niż zbyt mokro (chodzi klima, deszcze rzadko padają).
  • Odpowiedz
W lato tak jak piszą przedmówcy wilgoć załatwiam przewietrzaniem mieszkania (okna, kratki wentylacyjne etc.).
W zimę zabójcą wilgoci jest kominek :) Dużo znajomych teraz jak buduje domy stawia na nowoczesne rozwiązania w stylu: dom bez komina, 100% ogrzewanie z pompy ciepła i solarów. No i supcio.
Ja mimo, że dom ma rok, to postawiłem na klasykę, kominek w salonie bardzo dobrze wysusza powietrze. Wilgotność była gdzieś na poziomie 40-45% w całym domu.
  • Odpowiedz
@markhausen: no ale w bloku nie ma takiej możliwości :) tylko klima- której jeszcze nie mam. Fakt faktem otoczenie to Łąki Nowohuckie w Krakowie wiec pewnie też ma to wpływ na wilgotność, mieszkanie ciągle otwarte okno, wentylacja działa ale wilgotność itak pozostaje na poziomie 65-70%. No nic, zobaczymy co będzie jak zacznie się okres grzewczy.
  • Odpowiedz
@mklaudia: hej! juz norma od roku :) u mnie problemem duzej wilgotnośći byla wentylacja, a raczej jej błędne działanie, troche z mojego powodu :) jak masz nowe budownictwo to pewnie będizesz miała ten sam problem co ja, mozesz na pw pisać :)
  • Odpowiedz
@Piotropatra: a poza 70% na czujniku masz jakieś objawy zbyt dużej wilgotności? Zaparowane okna, stęchły zapach w powietrzu, jakieś oznaki na ścianach? Bo ja właśnie nie, nic się u mnie nie dzieje
  • Odpowiedz