Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Rowerowe Mirki, czy ktoś z was zmagał się kiedyś z bolącą głową kości strzałkowej - ból po zewnętrznej stronie kolana po kilkunastu minutach jazdy, dokładnie w miejscu głowy strzałki.
Rower #szosa, bloki spd, ustawienia roweru od roku nie ruszane. Od jakiegoś miesiąca pobolewało, ale aktualnie już uniemożliwia jazdę.
Po wizycie u fizjoterapeuty dostałem zestaw ćwiczeń na rozluźnienie powięzi i zalecenie rolowania, ale póki bez efektów.

Może ktoś już miał coś podobnego i sobie z tym poradził?
#rower
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może być problem wysuniętego kolana za oś pedału w pozycji korb na płasko. Albo źle ustawione bloki lewo/prawo, lub stopy są w nienaturalnie prostej pozycji na pedałach (brak odpowiedniej rotacji bloku).
  • Odpowiedz
@jsbandtkie: mam ten sam problem i nie moge sobie z nim poradzic. Kombinuje z wysokoscia siodelka ale nic nie pomaga. Da sie jezdzic na rowerze z lekkim bolem ale obawiam sie ze moze byc gorzej. Jak jakos sobie z tym poradzisz to daj znac co ci pomoglo
  • Odpowiedz
@odis: @adam-carter: @uysy: Panowie, bardzo Wam dziękuję za podpowiedzi :)
Uaktualnienie ode mnie jakby ktoś jeszcze kiedyś z tym walczył: udało się zminimalizować dolegliwości w trakcie jazdy i nie doprowadzać do pogorszenia stanu zapalnego - siodło poszło delikatnie do góry i do przodu, bloki cofnięte odrobinę w stronę pięt + blok w bolącej nodze dość mocno zrotowany, aby pięta była skierowana w stronę korby.
Teraz pracuję
  • Odpowiedz