Wpis z mikrobloga

Mechanik samochodowy to pole manewru do takich wałów że głowa mała.
- części będzie miał pan swoje czy kupić?
Odpowiedzi są dwie:
a) proszę kupić - policzymy cię za robociznę jakoś w miarę przyzwoicie
b) przywiozę swoje - do robocizny doliczymy marżę której nie zarobiliśmy na częściach
I tak się żyje ¯_(ツ)_/¯
#samochody #mechanikasamochodowa #takaprawda
szuwarek - Mechanik samochodowy to pole manewru do takich wałów że głowa mała.
- czę...

źródło: comment_1627396880BRAlyXRyeeflWSZgM5cPsB.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@szuwarek: jak ktoś się na niczym nie zna to każda profesja będzie miała dla takiego duże pole do manewru żeby oszukać
  • Odpowiedz
@szuwarek taa klasyka, ja ostatnio kupiłem sprężyny przednie żeby wiedzieć co mechanik montuje, szukałem na allegro żeby było 10zl taniej na sztuce a jak przyszło do wymiany to mechanik musial jeszcze wymienić łożyska mcPhersona i oczywiście policzył je 100zl drożej niż na allegro ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Joachim_Mordechaj no to ustalacie przed zamówieniem co ma być.

Do mnie mechanik z każdą częścią dzwonił jaka ma być, tania, średnia czy ASO.

Ostatnio wymieniałem poduszkę olejową silnika, najtańsza na allegro 700 zł, a mechanik załatwił sztukę z ASO która szła na pierwszy montaż za 350 bo miał zniżki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szuwarek: dlatego ja zawsze pytam o wycene z czesciami i robocizna a pozniej mowie, ze czesci dam swoje xd w czasach google i ocen warsztatow raczej nikt nie zrobi lipy w zemscie, minus jest taki ze musze zmieniac warsztat co wieksza robote xD
  • Odpowiedz
@szuwarek: prowadzenie w tym kraju warsztatu samochodowego to ciężki kawałek chleba. Musisz być nieomylny, znać podstawy wróżbiarstwa, żeby robić coś sensownie i w normalnym czasie potrzebujesz ogarniętego sprzętu który nie zawodzi a na koniec i tak się coś #!$%@? w 20 letnim trupie na co nie masz wpływu i naprawiałeś całkiem inną rzecz. Oczywiście jak wszędzie zdarzają się oszuści ale porównując to do np. budowalanki to zarobki są śmiesznie niskie bo
  • Odpowiedz
@szuwarek: jak przywieziesz mechanikowi swoje części, np takie sprzęgło i będziesz miał pecha że się posypało po 2 tyg, to będziesz po raz drugi płacił mechanikowi za demontaż, bujał się z gwarancją u swojego sprzedawcy, płacił za montaż
  • Odpowiedz
Mechanicy to największe #!$%@?. Wymieni Ci co chce i musisz za bulić a i tak wcale nie musi wymienić tego co ma wymienić. Zamiast zapłacić 300 płacisz 2500 bo miał wymienić olej a ten #!$%@? wymienił rozrząd i #!$%@?. Pedały #!$%@? nienawidzę.
  • Odpowiedz