Wpis z mikrobloga

Ostatnio gadalem z ziomkiem z liceum, jakies 15 lat temu zaraz po maturze wyjechal do Danii. Dorobil sie tam dosc slusznych pieniedzy, zalozyl rodzine i tak dalej. Problem jest taki, ze w sprawie jego wieloletnich oszczednosci czekajacych sobie na okazje na koncie dzwonil ostatnio do niego dunski urzad skarbowy z pytaniem, czemu te pieniadze leza na koncie, czemu ich nie wydaje, z czego zyje skoro oszczedza ( prowadzi dzialalnosc, bardzo dobrze prosperujaca zreszta ), plus pare innych glupich i dziwnych pytan. Generalnie zrobilo sie krzywo, wyplacil siano z banku i trzyma w gotowce bo dziwna sprawa. Zreszta jak trzymal na koncie, to i tak mial negatywne oprocentowanie -0.6% za to, ze bank laskawie pozwala mu trzymac u nich pieniadze xD Wlasnie jako backup finansowy pod takie akcje potrzebne sa idee takie jak kryptowaluty. Takze jeszcze raz powiem to samo, #!$%@? banki

PS. ich urzad skarbowy byl zamieszany miedzy latami 2000 a bodajze w 2018 w szereg afer, takich jak pranie pieniedzy, okradanie Panstwa, plus wiele innych, po czym #!$%@? dzwonia do szarego obywatela z pytaniem co bedzie robil ze swoim sianem xD
#kryptowaluty
  • 21
o już nawet dokumentów nie chcą bo wszystko wiedzą, wpadają od razu z psami i długą bronią


@atari_xd: ty to jak coś wymyślisz to nie ma #!$%@? we wsi xd od razu kula w łeb w imię ojczyzny, nie ma czasu na psy.

PS. ich urzad skarbowy byl zamieszany miedzy latami 2000 a bodajze w 2018 w szereg afer, takich jak pranie pieniedzy, okradanie Panstwa, plus wiele innych, po czym #!$%@?
@atari_xd: pewnie dlatego w ramach kary za trzymanie pieniedzy z przestepstw istnieje staly prog kary dla wszystkich w danii, czyli powyzej 100dkk dostajesz telefon z urzedu skarbowego co masz zamiar zrobic z pieniedzmi, a jak mowisz ze nic albo ze odkladasz, to #!$%@? ci negatywne oprocentowanie. Tak jest, ma to sens
@atari_xd: https://danskebank.com/news-and-insights/news-archive/press-releases/2021/pr26042021

swoja droga tu masz, to ujemne oprocentowanie jest wyzsze niz bylo, do tego danske bank jest oskarzony przez US tax authorities, bo pral pieniadze. Do tego ten ich urzad skarbowy zamieszany w pranie pieniedzy i wiele innych skandali, a ty w tym wszystkim wytykasz typowi prowadzacemu firme spedycyjna, ze trzyma na koncie pieniadze z przestepstwa, co jest z toba xD
@cocktostova: to był trochę joke, ale nie rozumiem Twojego bólu dupy, jak obywatel kradnie to dobrze a jak urzędas to niedobrze?
co mnie obchodzi że kradną w danii, niech sobie kradną byłem raz w życiu w Danii przez 1h w nocy na lotnisku w Kopenhadze jakiś lot łączony i więcej nie będę bo drogo jak u Żydów w Boże Narodzenie
wi


@atari_xd: nie no jasne ze zle jak obywatel kradnie, ale ziomek sie swojego dorobil, te 100kdkk to nie sa jakies super duze pieniadze, dlatego nie rozumiem skad takie zainteresowanie oszczednosciami zwyklego obywatela. Co ich to obchodzi co z tymi pieniedzmi zrobi
@cocktostova: no wyskoczył im w jakimś sofcie, skąd wiesz dlaczego, w pl jest to samo, firmy każda operację wysyłają elektronicznie do systemu rzadowego, a niedługo wejdzie e-paragon, czyli jak będziesz kupował loda dziecku nad morzem to zanim zapłacisz już urząd będzie o tym wiedzieć bo wszystkie kasy będą online
@atari_xd: No ja wiem jak działa. Ale niby w IT robisz w PL. Nie wiesz jak robione są projekty do polskich urzędów? zanim ten paragon dotrze do serwera to już dawno lody zjedzone albo nawet żona w hotelu zdąży zrobić.
@atari_xd: a JPK to nie wysyłasz raz w miesiącu? podobnie z tymi kontami? (bo nie wiem o co ci dokładnie chodzi z tymi whitelistami) a paragony niby mają na bieżąco schodzić, z całego kraju i to będzie według ciebie działać real time?