Wpis z mikrobloga

Hej,

Planuję budowę własnego "kampera" i szukam właściwej bazy i ogólnie jak to rozwiązać. Budżet na samo auto 8000 - 10000 eur.

Na ten moment wybrałem Peugeot Boxer, wydaje mi się, że jest najdłuższy. Jako fan forda chciałem transita ale one są mikrusie w porównaniu chociażby z Peugeotem. Czy może za czymś innym warto by było się obejrzeć. Silnik wiadomo, pewnie cały do remontu będzie.

#motoryzacja #peugeot #kamper #samochody
  • 59
czyli co wybrałeś za auto?

ja bym wybrał to, które będzie w najlepszym stanie mechanicznym i blacharskim

wszak nie będziesz robić tym wozem setek tysięcy kilometrów ¯_(ツ)_/¯


@PanKracy582: z uwagi że to są wszystko bliźniaki o czym do końca nie zdawałem sobie sprawy to tak jak mówisz wybiorę ten, który będzie na poziomie cena/stan :) ale chciałbym głównie Boxera
@magnuss:
potem się martw o dopuszczalną ładowność, jak wyposażysz auto we wszystko i zważysz
a potem tylko dowiedzieć się, gdzie można spać na dziko a gdzie jest to zabronione i grożą srogie kary
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@magnuss: Miras, tam będzie potrzebny pewnie nie jeden akumulator. Wsadź że trzy, zepnij równolegle, na dach panele FV, do tego falownik. To powinno elegancko #!$%@?ć i klimę i oświetlenie. A jak ci bazowy Aku siadzie to kable sobie przeciągniesz z tyłu. I jazda.

To ma być turystyczny ? Czy mobilny dom ?

Ciężarówkowe Aku chyba mają 24V, albo jakiś transformator z 12V nominalnych na układ na 24V.

Oświetlenie - wiadomix że
potem się martw o dopuszczalną ładowność, jak wyposażysz auto we wszystko i zważysz

@PanKracy582: chcę to zrobić aby było jak najlżejsze.

a potem tylko dowiedzieć się, gdzie można spać na dziko a gdzie jest to zabronione i grożą srogie kary

na szczęście w Hiszpanii można spać gdziekolwiek, nie można biwakować czyli z samochodu nic nie może wystawać na ziemię :)
Miras, tam będzie potrzebny pewnie nie jeden akumulator. Wsadź że trzy, zepnij równolegle, na dach panele FV, do tego falownik. To powinno elegancko #!$%@?ć i klimę i oświetlenie. A jak ci bazowy Aku siadzie to kable sobie przeciągniesz z tyłu. I jazda.


To ma być turystyczny ? Czy mobilny dom ?

turystyczny wyłącznie w stylu minimalistycznym. Max tydzień poza domem.

Ciężarówkowe Aku chyba mają 24V, albo jakiś transformator z 12V nominalnych na
Miras, tam będzie potrzebny pewnie nie jeden akumulator. Wsadź że trzy, zepnij równolegle, na dach panele FV, do tego falownik. To powinno elegancko #!$%@?ć i klimę i oświetlenie.


@EnderWiggin:
może od razu agregat prądotwórczy na haku i zbiornik ropy?
ziomek patrzy na koszta a ty dajesz propozycje z kosmosu które nie mają żadnych uzasadnień

A jak ci bazowy Aku siadzie to kable sobie przeciągniesz z tyłu.

co to jest bazowy akumulator?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanKracy582: Jeden #!$%@?. Burza myśli, ja jestem wizjonerem to tylko podrzucam koncepty.

Tak, wiem ile żre mikrofalówka. Zazwyczaj mają rozpiętość od 250-900W.

Aku w ciężarówkach mają po 12V ale są dwa łączone szeregowo ma potrzeby instalacji. Stąd 24V.

A co do 220V, to symboliczne ale i tak każdy załapie o co chodzi.
Jeden #!$%@?. Burza myśli, ja jestem wizjonerem to tylko podrzucam koncepty.


@EnderWiggin:
jak piłeś albo ćpałeś to się nie udzielaj z tym bełkotem xD

Tak, wiem ile żre mikrofalówka. Zazwyczaj mają rozpiętość od 250-900W.

brawo
teraz może rozumiesz, że przetwornica ponad 1kW z sinusem nie jest taka tania prawda?
plus do tego miejsce, przewody, kolejne koszta, waga i miejsce zabrane

Aku w ciężarówkach mają po 12V ale są dwa łączone szeregowo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanKracy582: A kolega widzę z elektrody na chwilę się wyrwał... Pomniejszając przytyki. Podkreślam - mówię co myślę. OP szanowny i tak zrobi po swojemu. Życzę mój jak najlepiej, i sprawnego projektu. A ty się #!$%@? nie wiadomo o co. Tobie też życzę spokojnego tygodnia.
A kolega widzę z elektrody na chwilę się wyrwał... Pomniejszając przytyki.


@EnderWiggin:
no no, szkoda że moje doświadczenie zawodowe i szkolne przeczy temu :)
na elektrodzie ostatnio byłem 11 lat temu, jak tak cię to interesuje

A ty się #!$%@? nie wiadomo o co.

jak nie wiesz o co, to się nie wypowiadaj tylko ucz, ale nie wprowadzaj w błąd
@magnuss: ja mam najtańszą lodówkę domową (jakiś Haier 42l) na przetwornicy azo z soft startem (1KW chwilowej). Do tego akumulator 105ah i chinski panel 100W plus ładowanie z alternatora. Na razie (latem) nie miałem problemu z brakiem prądu, ale też dużo jeżdżę. Jak zostawialiśmy gdzieś auto na 2 dni to wieczorem aku był pełny.

Na tę chwilę nie podpiąłem jeszcze innych rzeczy do tego aku, planuję światełka zrobić i ładowanie do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ranage: właśnie oglądałem i początek ok ale potem to jakieś dziwne akcje odwalają aż odechciewa się oglądać. Dzięki już znalazlem co i jak. Jestem w trakcie planowania. Zastanawiam się czy zamiast drewna nie wstawic kolorowego plexi, chyba byłoby lżejsze